GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2020 16:06   Güncelleme : 16-12-2020 16:06

FETÖ’nün Selam-Tevhid kumpasında Gültekin Avcı’nın cezası belli oldu..

Selam Tevhid kumpasına ilişkin FETÖ lideri Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin aralarında bulunduğu 77 sanık hakkında karar çıktı.

FETÖ’nün Selam-Tevhid kumpasında Gültekin Avcı’nın cezası belli oldu..

77 sanıklı FETÖ'nün Selam Tevhid kumpası davasında karar çıktı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devletin güvenliğine ilişkin bilgiler nedeniyle izleyiciye kapalı yapılan duruşmada eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Oktay Bulduk, Yurt Atayün, Ömer Köse ve eski savcı Gültekin Avcı'nın aralarında bulunduğu 20 sanık ''darbeye teşebbüs'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Sanıklardan Ensar Doğan, Selman Yuyucu, Hasan Yüksek, Ziya Yalabuk, Ali Fuat Altuntaş, Mehmet Ersoy, Adem Demir, Sinan Karataş ve Necati Arslan'ı da "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum eden heyet, sanıkların duruşmadaki tutum ve davranışları ile yargılama sürecinde gözlemlenen davranışlarını dikkate alarak, cezayı müebbet hapse indirdi.

Mahkeme heyeti, firari sanıklar FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Emre Uslu, Murat Çetiner, Alper Akbulut, Aytekin Koçak, Bilal Gümüşdağlı, Faruk Kıvrak, Hasan Basri Kahraman, Kılıç Aslan, Ömer Özüyılmaz, Ramazan Bolat, Reşat Nuri Polat ve Serdar Bayraktutan'ın yakalanamadığı için savunmalarının alınamadığını belirterek, dosyalarının ayrılmasına karar verdi.

İslamiAnaliz