GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2020 17:07   Güncelleme : 12-12-2020 17:07

Mücahit Gültekin, youtube kanalı üzerinden dikkat çeken konferanslara devam ediyor: Sıradaki konu ''Transhümanizm''

İslâmî Analiz köşe yazarlarından Dr. Öğretim Üyesi Mücahit Gültekin, kişisel youtube kanalı üzerinden dikkat çekici programlar yapıyor.

Mücahit Gültekin, youtube kanalı üzerinden dikkat çeken konferanslara devam ediyor: Sıradaki konu ''Transhümanizm''

Geçtiğimiz günlerde, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Kiriş ile "Yapay Zekâ Çağında Bugünümüz ve Geleceğimiz" başlıklı sunumuyla bahsi geçen programlara başlayan Gültekin, devamında "Pandemi Sürecinde Bağımlılıklar" konu başlığıyla Tıp Fakültesi 5. sınıf öğrencisi Akif Demir'i konuk etti.

Doç. Dr. Kiriş ile gerçekleştirlen programda, yapay zekâ ve hakkındaki tartışmalar, insanlık için getirebileceği sorunlar, yapay zekânın tıp ve sağlık alanındaki kullanımları, geleceğimizin nasıl şekilleneceği, Müslümanların bu konudaki durumu gibi başlıklar konuşuldu.

Akif Demir'in konuk olduğu programdaysa, Demir tarafından birkaç gün önce Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilen mektup konu edinildi.

Sıradışı konuların, farklı perspektiflerle ele alındığı program dizisi, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Ahmet Dağ'ın katılımıyla devam ediyor.

13 Aralık Pazar günü, saat 19:00'da, Mücahit Gültekin'in youtube kanalı üzerinden gerçeklecek olan programda, son zamanlarda sıkça duyulan ancak içeriği hakkında pek fazla bilgi sahibi olunmayan "Transhümanizm" kavramı konu edinilecek. Aynı zamanda, ilgili konu hakkında bir kitabı da bulunan Ahmet Dağ, Transhümanizm konusunu ve konu etrafındaki tartışmaları felsefi ve politik açıdan değerlendirecek.

Önceki programlara ulaşmak için tıklayınız