GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2020 20:08   Güncelleme : 05-12-2020 20:08

Doğu Perinçek'ten ilginç iddia: Ak Parti'nin rotasını biz çiziyoruz

"Sonuç itibarıyla Tayyip Erdoğan'ı desteklemiyoruz, Erdoğan bizi destekliyor. Dolayısıyla Vatan Partisi ile AK Parti aynı gemide, aynı cephede, Türkiye ittifakı içinde, orada MHP de var. Aynı zamanda o gemide bir kaptanlık sorunu da olabilir. Kim bu gemiyi en iyi yönetir? Kim bu gemiyi kayalara çarpmadan hedefe doğru götürür? Şu anda o geminin kaptanı AK Parti. Vatan Partisi de o geminin rotasını çizen konumda şu an..."

Doğu Perinçek'ten ilginç iddia: Ak Parti'nin rotasını biz çiziyoruz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ak Parti ile ilgili ilginç bir iddiada bulundu...

Türkiye ile ilgili belgesel videolar hazırlayan 140 Journas, ''Kısmen İktidar'' başlığı ile Doğu Perinçek'in hayatını belgeselleştirdi. Adını Gezi provokasyonunda duyuran 140 Journas'ın hazırladığı belgeselde konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, güncel politikaya ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. 

Biz Erdoğan'ı desteklemiyoruz o bizi destekliyor!

Doğu Perinçek, hayatını anlattığı belgeselde, PKK, Abdullah Öcalan, 68 kuşağı ve Deniz Gezmiş gibi konularda konuştu. Yapılan son seçimde "yüzde 0.2" oy alan Perinçek, güncel siyasete ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Sonuç itibarıyla Tayyip Erdoğan'ı desteklemiyoruz, Erdoğan bizi destekliyor. Dolayısıyla Vatan Partisi ile AK Parti aynı gemide, aynı cephede, Türkiye ittifakı içinde, orada MHP de var.
Aynı zamanda o gemide bir kaptanlık sorunu da olabilir. Kim bu gemiyi en iyi yönetir? Kim bu gemiyi kayalara çarpmadan hedefe doğru götürür? Şu anda o geminin kaptanı AK Parti. Vatan Partisi de o geminin rotasını çizen konumda şu an..."

Biz kendi programımızı destekliyoruz

"Bugün Türkiye'de Vatan Partisi'nden sonra en milli olan AK Parti ile MHP"

"Hükümete destek vermiyoruz. Kendi programımızı destekliyoruz, yani nedir? Atlantik'ten kopuyor Türkiye Asya'ya yerleşiyor. Bitti.

Erdoğan, Amerika ile kelle koltukta savaşıyor

Bu adam savaşıyor. Şu anda Tayyip Erdoğan. Amerika'yla kelle koltukta savaşıyor. 75 yıllık Türkiye sürecine baktığım zaman, şu anki Türk Devleti, bu 75 yıl içinde en iyi konumda. "Terörle mücadelede yargı altın çağında. Deniz Gezmişler idam edilmiyor, Mümtaz Soysallar hapse atılmıyor. Doğu Perinçekler, İlker Başbuğlar hapse atılmıyor. Kim hapiste? FETÖcüler, PKK...

 ''Deniz ve Mahir Dolduruşa Geldiler; Kulaklarını Çektim''

Belgeselin bir diğer dikkat çeken kısmı Perinçek'in Deniz Gezmiş, Mahir Çayan'la ilgili anlattıkları oldu.

Perinçek, Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'ın dolduruşa geldiğini ve onların 'kulaklarını çektiğini' söyledi.

Doğu Perinçek Deniz Gezmiş'in Filistin'e gitmek için kendisinden izin istemeye geldiğini anlattı ve o diyaloğa ilişkin şunları söyledi:

"Deniz Gezmiş dedi ki; 'Ben senden izin istemeye geldim. Filistin'e gidiyorum' Dedim ne yapacaksın Filistin'e gidip Deniz? Sen burada Deniz Gezmiş'sin, orada bir tane askersin"
"O genç çocuklar da dolduruşa geldiler. Deniz olsun, Mahir olsun tam dolduruşa geldiler.

Hem teorik bir birikimim var, biraz da yaşça Deniz'den ve Mahir'den büyüğüm, hepsinin kulağını çektim yani.''

Referans Medya