SİVİL TOPLUM
Giriş Tarihi : 21-11-2020 11:10   Güncelleme : 21-11-2020 11:24

Yemen'de Bir Ekmek Fırını Da Biz İnşa Ediyoruz Kampanyası.....

Yemen Bünyan Müessesesi Türkiye Ortak Çalışma Grubunun Yemen'de Bir Ekmek Fırını Da Biz İnşa Ediyoruz Kampanyası başlattı…

Yemen'de Bir Ekmek Fırını Da Biz İnşa Ediyoruz Kampanyası.....

Yemen’de ortaya çıkan açlık sorunun çözümüne katkı sunmak için Yemen Bünyan Müessesesi Türkiye Ortak Çalışma Grubunun ‘Türkiyeli Müslümanlar’ adı ile Yemen'de Bir Ekmek Fırını Da Biz İnşa Ediyoruz Kampanyası başlattığı öğrenildi.

Bu kampnaya ile ilgili Kudüsgünü.com'da yer alan haber şöyle:

Suudi Amerika'nın saldırı ve muhasarası altında olan mazlum Yemen halkı bir somun ekmeğe bile muhtaç durumda. Onlar dünyadaki kardeşlerinden, yani bizlerden bir ekmek bile olsa yardım bekliyorlar ve bunu dillendiriyorlar.

Bizler de Türkiyeli Müslümanlar olarak, Yemen'den gelen çağrıya icabet ederek Yemen Bünyan Müessesesi ile koordineli olarak "BİR FIRIN DA BİZDEN" kampanyasını başlattık.

Siz aziz kardeşlerimizden el ve gönül birliği ile bu kampanyaya destek olmanızı istirham ediyoruz.

YEMEN BÜNYAN MÜESSESESİ TÜRKİYE ORTAK ÇALIŞMA GRUBU

Yemen Bünyan Müessesesinin çağrısı şu şekildedir:

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

Yüce Allah şöyle buyurmaktadır:

“Ey iman edenler, hiçbir alış-verişin, hiçbir dostluğun ve hiçbir şefaatin olmadığı gün gelmezden evvel, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin. Kafirler, onlar zulmedenlerdir.”

Düşman devletlerin Yemen’e yönelik ablukası ve ülkeye hiçbir şeyin girmesine izin vermemeleriyle eş zamanlı olarak, muhasara ve saldırıların neticesinde Yemen’in yaşadığı kötü süreçte muhtaç ve fakir ailelerin sayısı sürekli artıyor. Günlük yiyecek bulamayan ailelerin sayısı arttı.

Allah’a yaklaşmak isteyenler, ecir ve sevap almaya rağbet edenler onlara yiyecek ve barınak konusunda destek olabilir. #Bünyan Gelişim Müessesesi Tüm iyilik ve hayır severleri Allah yolunda mustazaflara infaka davet ediyoruz.

Sizleri, Bünyan Gelişim Müessesesinin inşa ettiği hayır projelerini destekleyerek, binlerce aileye ekmek dağıtan fırınlara destek olmaya davet ediyoruz. Günlük 200 bin somun ekmek 20 bin faydalanıcı aile % 10 yerli mısır

“Kim Allah’a güzel bir borç verirse Allah da bunu kat kat fazlasıyla öder. Daraltan da genişleten de Allah’tır ve O’na döndürüleceksiniz.”