GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 09:55   Güncelleme : 09-11-2020 09:55

Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram sayfasında yayınlanan açıklamaya göre bakan istifa etti...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram sayfasında yayınlanan açıklamaya göre Albayrak'ın sağlık sorunları sebebiyle bakanlık görevinden istifa ettiği iddia edildi. Konuya ilişkin bakanlıktan henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Albayrak'ın Twitter hesabına ulaşılamadığı görüldü.

Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram sayfasında yayınlanan açıklamaya göre bakan istifa etti...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım şöyle:

"Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdi..

Gazeteci Kütahyalı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını kabul etmemesi için çağrıda bulundu.

AK Partili siyasetçiden Berat Albayrak'a destek

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tensipleriyle görevine devam etmesini temenni etti. 

timetürk