GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2020 11:30   Güncelleme : 08-11-2020 11:30

Bülent Arınç’tan Berat Albayrak çıkışı..

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ‘ekonomide sıkıntı yok' sözlerine itiraz ettiğini dile getirdi.

Bülent Arınç’tan Berat Albayrak çıkışı..

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Konya'nın yerel televizyonu Kanal 42'de Sümen 6 programının konuğu oldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ‘ekonomide sıkıntı yok' sözlerine itiraz ettiğini dile getiren Arınç açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta sayın Bakanımız, ‘Yok canım ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik' dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna ne psikolojik hepimiz elimizde tutuyormuş gibi görüyoruz bu ekonomik sıkıntıyı.

Önemli olan sıkıntının varlığını inkâr etmek değil, kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır. Bu konuda da Sayın Cumhurbaşkanımızın, ekonomiden sorumlu olan bakanlarımızın büyük bir çaba içerisinde olduklarını görüyorum. Bu çabalar mutlaka başarıya ulaşacaktır.

SIKINTI BÜYÜK

Ama sıkıntı küçük müdür, büyük müdür derseniz. Elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir. Bunlar atlatılabilir.

Benim yaşım müsait. Eskiden de 70'li, 80'li, 90'lı yıllarda da  krizleri gördük biz. AK Parti dönemlerinde 2008'de Erdoğan'ın ‘teğet geçecek' dediği ve teğet geçtiği dönemlerdeki gibi sıkıntı yaşamadık değil. Şu anda da bütün dünyanın içerisinde bulunduğu bir sıkıntı var. Türkiye bundan dünyadaki diğer ülkelere göre biraz daha fazla belki etkileniyor.”

İslamiAnaliz