GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2020 10:30   Güncelleme : 03-11-2020 10:30

Saadet Partisi: ABD seçimlerinde, Tek değişmeyecek İsrail politikası

Saadet Partisi, ABD seçimlerinden bir gün önce kamuoyuyla paylaştığı ‘ABD Seçim Öncesi Genel Değerlendirme Raporu’yla, ABD seçimlerini enine boyuna masaya yatırdı.

Saadet Partisi:  ABD seçimlerinde, Tek değişmeyecek İsrail politikası

Türkiye ile ABD ilişkilerinin detaylı bir şekilde ele alındığı raporda, seçimi hangi aday kazanırsa kazansın değişmeyecek tek şeyin ABD’nin İsrail’e yönelik güvenlik politikaları olacağının altı çizildi.

Saadet Partisi, ‘ABD Seçim Öncesi Genel Değerlendirme Raporu’nu kamuoyuyla paylaştı. ABD seçimlerinin tüm yönüyle masaya yatırıldığı raporda,  Türkiye ile ABD ilişkileri derinlemesine değerlendirilirken, olası seçimde her ihtimal detaylı bir şekilde ele alındı. ABD Başkan adayları Donald Trump ve Joe Biden’ın başkan seçilmesi halinde Ortadoğu’da yaşanacak gelişmelere dikkat çekildi.

KATILIMCILARIN YÜZDE 80,9’U SANSÜRE UĞRADIĞINI SÖYLEDİ

Saadet Partisi Dışişleri Politikaları Kurulu tarafından hazırlanan ‘ABD Seçim Öncesi Genel Değerlendirme Raporu’nda ABD ve Türkiye ilişkileriyle ilgili çarpıcı detaylar yer aldı. Güvenilir kurum ve kuruluş tarafından yapılan araştırmalara da yer verilen raporda,  ABD seçimleriyle ilgili öngörülerine dikkat çekildi. ABD Başkan adaylarının bölgemizde izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgi verilen raporda, Trump ve Biden’ın Ortadoğu’da özellikle İsrail’in güvenliğini merkeze alan politikalarına devam edeceği belirtilerek, “Arap ve Afrika devletleri ile İsrail arasında ki güçlendirmek için bütün gücünü kullanacak” ifadeleri yer aldı.

TÜRKİYE DENGELERİ GÖZETEREK HAREKET ETMELİ

Seçime bir gün kala kamuoyuyla paylaşılan raporda, ABD ve Türkiye ilişkileriyle ilgili çarpıcı tespitler yer aldı.  Raporda, “Nitekim seçimi kim kazanırsa kazansın yeni bir dönem başlayacağı aşikârdır. Bu dönemde Türkiye’nin gücünü iktisatlı kullanması ve dengeleri gözeterek hareket etmesi, bunun yanında da kırmızıçizgilerine dikkat etmesi gerekmektedir. Ancak iktidarın uyguladığı dış politika Türkiye’yi gün be gün daha zor durumda bırakmaktadır. Bu noktada çokça eleştirdiğimiz AK Parti öncesi eski dönem dış politikanın bile bu dönemde daha başarılı olduğu ortaya çıkmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Milli Gazete