FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 13-10-2020 19:39   Güncelleme : 13-10-2020 19:39

Hamas lideri İsmail Heniyye: İsrail, İran’ı kuşatmaya çalışıyor..

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, İsrail'in Arap ülkeleri ile normalleşmesindeki amacının İran'ı kuşatmak olduğunu söyledi.

Hamas lideri İsmail Heniyye: İsrail, İran’ı kuşatmaya çalışıyor..

HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, “Tarih, siyonist işgal rejimini tanıyan ve ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerine asla acımayacaktır” dedi.

Filistin medyasına göre, HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Siyonist işgal rejimi ile normalleşme anlaşması imzalayan bazı Arap ülkelerinin tutumunu eleştirerek, “Tarih, siyonist işgal rejimi ile tanıyan ve ilişkilerini normalleştiren Arap ülkelerine asla acımayacaktır.” ifadelerine yer verdi.

“Siyonist rejimin Arap ülkeleriyle imzaladığı normalleşme anlaşmasından amacı İran’a yakın bölgelerde kendileri için askeri ve ekonomik üsler kurmaktır” ifadesini kullanan Heniyye sözlerine şöyle devam etti:

“Mısır şu anda esir değişimi konusunda siyonist rejim ile görüşmeler yapıyor. Biz bu konuda siyonist taraftan net bir yanıt bekliyoruz."

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn geçtiğimiz ay siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştirmek amacıyla anlaşma imzalamıştı.

İslamiAnaliz