GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2020 10:28   Güncelleme : 12-10-2020 10:28

Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut Vefat Etti: Allah Rahmet Eylesin...

Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut yüksek tansiyona rahatsızlığına bağlı geçirdiği beyin kanaması sonucu 53 yaşında hayatını kaybetti.

Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut Vefat Etti: Allah Rahmet Eylesin...

Kilis Belediye Başkanı Abdi Bulut yüksek tansiyona rahatsızlığına bağlı geçirdiği beyin kanaması sonucu 53 yaşında hayatını kaybetti.

Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde bir süredir tedavi görüyordu.

53 yaşında olam Abdi Bulut,  yüksek tansiyona rahatsızlığına bağlı geçirdiği beyin kanaması sonucu  Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yapılan müdahalelere rağmen 12 Ekim Pazertesi sabah saatlerinde yaşamını yitirdi.

Üçüncü dönem Kilis Belediye Başkanlığı görevini yürüten Bulut, evli ve 3 çocuk babasıydı.

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ABDİ BULUT KİMDİR?

1967 tarihinde Kilis’te doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Kilis’te tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Avukatlık stajının ardından askerlik hizmetini 1991 yılında 223. dönem Asteğmen olarak Konya Personel Okulu Milli Savunma Bakanlığı İnş. Eml. Daire Başkanlığında tamamladı.

1993 yılından itibaren Kilis’te serbest avukatlık yaparken, 2004-2014 yılları arasında 2 dönem Belediye Başkanlığı görevini yaptı. 5 yıl aradan sonra 2019 yılında 3. kez Kilis Belediye Başkanı olarak seçilen Av. Mehmet Bulut evli ve 3 çocuk babası. İyi derecede İngilizce bilmektedir.