ANALİZ
Giriş Tarihi : 02-10-2020 09:38   Güncelleme : 09-10-2020 14:40

Meysem Tammar Yazdı: Selahaddin'i arayanlar / Selahaddinleri göremeyenler

Meysem Tammar Yazdı: Selahaddin'i arayanlar / Selahaddinleri göremeyenler

"2 Ekim 1187 Kudüs’ün haçlılardan kurtarıldığı gündür. Ümmet arasında filizlenen ırkçılık (ulusçuluk) ve mezhepçilik fitnesi nedeniyle Kudüs 1917 yılında tekrar haçlı İngilizler tarafından işgal edilmiş ve 14 Mayıs 1948 de NEKBE günü İşgal çetesinin tasallutuna girmiştir.

Her yıl 2 Ekim günü çeşitli etkinliklerle Kudüs’ün tekrar özgürlüğüne kavuşması için etkinlikler yapılır tarihi anlatılır, Hz. Ömer’in fethi, Haçlıların işgali, Selahaddin’in yeniden haçlılardan kurtarması, Selahaddin’in kahramanlığı ve fedakarlıkları anlatılır..."

Bunlar anlatılır, ama günümüzdeki Selahaddinler görmezlikten gelinir maalesef!
Sormak lazım, ey İslami cemaat ve cemiyetler, bugün bu misyonu kim yüklenmiş?
Siyonizme kim karşı duruyor?
Kimler siyonizmi yer yüzünden silmek için bedel veriyor?
Allah için görmüyor musunuz?
Biraz bile olsa akletmeyecek misiniz?
Siyonizmin hedeflerine kimler çomak sokuyor?
Sizler içinde boğulmak üzere olduğunuz mezhepçi ve milliyetçi düşüncenizle Selahaddinleri nasıl bulacaksınız?

Ah ah ne diyeyim size, koca koca hatipleriniz var, sözde siyasi uzmanlarınızda var, artık gözünüzdeki gözlükleri çıkarın da, bir bakın Allah aşkına, bugün Yeryüzünde Onca direnen azizler var, selahaddinler var, görün artık!

Yemen'in aslanlarına bakın, Abdülmelik el Hussi'ye bakın, Seyid Hasan Nasrullah'a bakın, Haşdi Şabi'ye bakın, Hamas’a, el Cihad'a bakın, ve bunların bağlı olduğu Zamanın İmamı Seyid Ali Hamaney'e bakın, bu azizler büyük komutan Selahaddin’in misyonunu sürdürmüyorlar da, neyin misyonunu sürdürüyorlar?
Neyin mücadelesini veriyorlar?
Yeryüzünün büyük şeytanlarına karşı neyin mücadelesini veriyorlar?

Hikmetle bakarsanız göreceksiniz ki, Mukavemet bugün mezhep, milliyet demeden, topyekün Ümmeti bir araya getirmek için büyük bedeller veriyor, ama hased ve mezhepçi bir düşünce ile baktığınız müddetçe bu hakikati asla göremeyeceksiniz.

Bir kendinize ve yaptıklarınıza bakın, birde mukavemete bakın.
Siz hiç siyonizme bir taş bile atabilmiş misiniz?

Yada desteklediğiniz liderler siyonizme en ufak bir zarar verebilmiş mi?
Allah için kendinize gelin, kendinize yazık etmeyin. Sadece düşünün, siz siyonizmin hangi planını bozmuşsunuz?

Sizler konuşmak ile, nefislerinizi rahatlatabilirsiniz, ama mukavemet pratik olarak Irak'ta büyük şeytana ve onların hizmetini süren modern haricilerle savaş veriyor, Yemen’de hakeza bu mücadeleyi bütün yokluklara rağmen satılmış Arap kırallarına karşı veriyor, Filistin'de de bu bayrak dalgalanıyor, Suriye’de emperyalistlerin ve siyonistlerin desteklediği uşaklara karşı da büyük zaferler elde ediliyor, peki sizler aziz Kudüs için ne yapıyorsunuz?
Ne tür bir mücadele veriyorsunuz?
Konuşmak dışında tabi.

Direniş cephesi bugün islam cephesini oluşturmuş ve küfre karşı büyük bir mücadele veriyor. Siz destekleseniz de, desteklemeseniz de bu bayrağı Allah’ın izniyle zafere kadar götürecekler, ama sizler bu Aziz cepheyi desteklemeyerek ancak kendinizi bundan mahrum edeceksiniz.
Son olarak sizi Kitabullah ile uyarıyorum.
“Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dost ediniyorlar. Onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Halbuki bütün izzet ve şeref Allah'a aittir” (Nisa 139)
Ey müslümanlar İzzet mi arıyorsunuz?
“... Üstünlük (İzzet) ancak Allah’a, O’nun elçisine ve müminlere mahsustur. Fakat münafıklar bilmezler” (Münafikun 8)

Ey Selahaddin bekleyenler! Açın gözünüzü zamanın Selahaddin’ini görün.
 

 Hürseda Haber