SİYASET
Giriş Tarihi : 26-09-2020 08:45   Güncelleme : 26-09-2020 09:18

Saadet Partisin'den operasyon açıklaması

Birol Aydın, Kobani eylemleri kapsamında başlatılan gözaltı operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisin'den operasyon açıklaması

İktidarın, muhalefeti kendi iç meselelerine meze yapmaktan artık vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Saadet Partisi Sözcücü Birol Aydın, “Bu insanlar suçluysa bu memleketin hâkim, savcıları 6 yıl önce neredeydi? Yok değillerse bugün bu gözaltı kararlarının sebeb-i hikmeti nedir?” diye sordu.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Kobani eylemleri gerekçe gösterilerek başlatılan 82 kişinin gözaltına alındığı operasyonlara ilişkin açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, HDP’li isimlere yönelik gözaltına ilişkin, “İnatla ‘adalete olan güven’ sarsılmaya devam ediliyor. 6 yıl sonra ne değişti de, yargılanıp serbest kaldıkları dosyadan dolayı insanları sabahın erken saatlerinde evlerinden gözaltına alıyorsunuz?” diye sordu.

ADALET MEKANİZMASI GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN KULLANILMAMALI

Açıklamasının devamında Aydın, şunları kaydetti: “İktidar, muhalefeti kendi iç meselelerine meze yapmaktan artık vazgeçmelidir!  Bu insanlar suçluysa; bu memleketin hâkim, savcıları 6 yıl önce neredeydi? Yok değillerse; bugün bu gözaltı kararlarının sebeb-i hikmeti nedir? Adalet mekanizmasını, gündem değiştirmek ve kamuoyunu meşgul etmek için kullanmanın hiç kimseye faydası yoktur!”

Milli Gazete