GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2020 19:22   Güncelleme : 22-09-2020 07:55

Kahraman imam öğrencisi için ölüme atladı! Onu kurtardı, kendisi can verdi: O imamı günlerce konuşmalıydık.

Çorum'dan Samsun'a hafızlık sınavı için giden 12 yaşındaki Muharrem Ateş'i, Hafız Eğitmeni Mehmet Çıtak kurtardı.

Kahraman imam öğrencisi için ölüme atladı! Onu kurtardı, kendisi can verdi: O imamı günlerce konuşmalıydık.

Çorum'dan Samsun'a hafızlık sınavı için giden 12 yaşındaki Muharrem Ateş'i, Hafız Eğitmeni Mehmet Çıtak kurtardı. Genç imam, yüzme bilmiyordu, ama öğrencisinin feryatlarını duyduğu anda bir saniye bile düşünmeden suya daldı. 12 yaşındaki çocuk kurtuldu, İmam Mehmet Çıtak ise tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.

Korku dolu anları yaşayan 12 yaşındaki Muharrem Ateş, "Boğuluyorum diye bağırdım. Mehmet Hoca beni fark etti. Beni sırtına aldı kaldırdı. Kendisi de yüzmeyi bilmiyormuş. Benim için kendi canını feda etti. Beni kurtarmaya gelirken gülümsüyordu. Korkmamam için hiç acı çekmiyormuş gibiydi." dedi.

Sabah Gazetesi Yazarı Salih Tuna, kahraman imamı hatırlattı, "Denizde boğulmayı, yaşarken boğulmaya tercih eden bu kahraman imamı günlerce konuşmalı değil miydik?" ifadelerini kullandı.

İmam hatiplerin, imamların, din adamlarının, sahte şeyhler, din tüccarları üzerinden itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı şu günlerde Sabah Yazarı Salih Tuna, bir saniye düşünmeden boğulmaya çalışan öğrencisini kurtaran İmam Mehmet Çıtak'ı hatırlattı. Genç Hafız Eğitmeni, Çorum'dan Samsun'a hafızlık sınavı için öğrencilerini götürdü. Sınav dönüşü Çıtak, Samsun'un meşhur sahili Atakum'da öğrencileri ile soluklanmak istedi. Bu sırada 12 yaşındaki Muharrem Ateş serinlemek için denize girdi.

Sabah