DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-09-2020 13:22   Güncelleme : 18-09-2020 20:31

İmam Humeyni'nin kızı Zehra Mustafevi: 'Siyonist İsrail ile uzlaşı Filistin'in işgalini kabul etmektir'

Filistin Milletini Savunma Cemiyeti Genel Sekreteri Zehra Mustafevi, ırkçı İsrail ile uzlaşma ve işbirliğini Filistin işgalinin kabulü ve düşmanla ittifak olarak tanımladı.

İmam Humeyni'nin kızı Zehra Mustafevi: 'Siyonist İsrail ile uzlaşı Filistin'in işgalini kabul etmektir'

İmam Humeyni'nin kızı Zehra Mustafevi, Cumartesi günü İslam ülkelerinin bazı liderlerine gönderdiği bir mektupta, "Irkçı İsrail rejimiyle yapılan işbirliği, Müslüman milletlerin hainlere karşı protestolarını kışkırttı. Ama bu girişim Filistin ve Kudüs'ü özgürleştirme idealiyle onurlandırılacak.'' diye yazdı.

İsrail rejimiyle uzlaşanların da ağır bir bedel ödemesi gerektiğini vurgulayan Mustafevi, "Kuran'ın, önemle üzerine vurgu yaptığı konunun milletler ve hükümetlerin tarihine bakılması olduğunu zira hükümetlerin değil, milletlerin kalıcı olduğunu,  bu milletlerin  ise ihanet eden hükümetleri cezalandırılacağını bildirdi.

Zehra Mustafevi, "Müslüman milletler nihayet İslam Ümmetinin düşmanıyla dostluğu seçen hükümetlerden ciddi intikam alacak" dedi.

Filistin Milletini Savunma Cemiyeti Genel Sekreteri Zehra Mustafevi, bölgedeki müstekbirlerin yıkıcı eylemlerine atıfta bulunarak, siyonistlerin işbirliğiyle tüm bölgeye hâkim olmaya çalışan sömürge güçlerinin ABD başkanının da itirafına göre, bölgenin  servetini çaldıklarını, sonunda da onları katlettiklerini bildirdi.

Hürseda Haber