DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-09-2020 21:00   Güncelleme : 10-09-2020 12:43

Ayetullah Hamaneii Allah Resulü’ne saygısızlık yapan Charlie Hebdo'ya sert tepki gösterdi...

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei Charlie Hebdo dergisinin İslam Peygamberi’ne -s- yeniden hakaret etmesini şiddetle kınadı.

Ayetullah Hamaneii Allah Resulü’ne  saygısızlık yapan Charlie Hebdo'ya sert  tepki gösterdi...

İran İslam İnkılabı lideri Seyyid Ali Hamaney, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'i konu ederek hakaret içeren karikatürleri yeniden yayımlamasını kınadı.

FHA'nın haberine göre: Konu ile ilgili bir mesaj yayımlayan Ayetullah Hamanei, Charlie Hebdo dergisinin İslam Peygamberi’nin -s- nurani ve kudsi şahsiyetine hakareti gibi büyük ve affedilmez günah bir kez daha Batı dünyasının siyasi ve kültürel kurumlarının İslam dini ve Müslümanlara karşı inat ve kinini gün yüzüne çıkardığını belirtti.

Ayetullah Hamanei, bazı Fransız politikacıların bu büyük suçu ifade özgürlüğünü bahane ederek kınamamaları tamamen yanlış ve kamuoyunu kandırmaya yönelik bir tutum olduğunu vurguladı.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei siyonistlerin ve istikbar güçlerinin İslam karşıtı politikaları bu tür uygulamaların arada bir yaşanmasına sebebiyet verdiğini, bu hareket şimdiki zaman diliminde de kamuoyunu Amerika ve korsan İsrail’in Batı Asya bölgesi için hazırladıkları şom planlardan saptırmaya yönelik olduğu anlaşıldığını ifade etti.

Ayetullah Hamanei başta Batı Asya bölgesinin Müslüman milletleri olmak üzere bölge milletleri bu hassas konuya karşı duyarlı olmaları ve Batılı devlet adamlarının İslam ve Müslümanlarla düşmanlığını asla unutmamaları gerektiğini vurguladı.