GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 08:34   Güncelleme : 31-08-2020 08:34

Karamollaoğlu: Akdeniz’de atılan adımları destekliyoruz, Dış politika ortak bir zeminde yürütülmeli

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yunanistan ve Fransa’nın Akdeniz’de yürüttüğü saldırgan politikaya sert tepki gösterdi.

Karamollaoğlu: Akdeniz’de atılan adımları destekliyoruz, Dış politika ortak bir zeminde yürütülmeli

Yunanistan’ın altına sığındığı şemsiyelere, kendisini destekleyenlere çok fazla güvenmemesi gerektiğine vurgu yapan Karamollaoğlu, “Türkiye’nin yayınladığı NAVTEX’ler ile silahlı kuvvetlerimizin yürüttüğü mücadelenin önemli olduğunu ve bu vesile ile yanlarında olduğumuzu bir kere daha ifade etmek isteriz. Ülkemizin hukukunu korumak adına Akdeniz’de atılan ve atılacak adımları destekliyoruz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu, yaptığı açıklamada, “Yunanistan’ın günlerdir Akdeniz’de yürüttüğü saldırgan ve uluslararası hukuku hiçe sayan tavırlarını yakından takip ediyoruz. Başta Fransa olmak üzere kimi AB ülkelerinin çifte standartlı yaklaşımlarının ise bizi şaşırtmadığını belirtmek isteriz” dedi.

YUNANİSTAN KENDİSİNİ DESTEKLEYENLERE GÜVENMEMELİDİR

Türkiye’nin bölgedeki konumuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “Türkiye, Akdeniz’de en uzun sınıra sahip ülke olarak hukukun kendisine verdiği her hakkı sonuna kadar kullanır. Buna engel olacağını zannedenler tarihi bir yanılgı içine düşmüşlerdir. Yunanistan, altına sığındığı şemsiyelere, kendisini destekleyenlere çok fazla güvenmemelidir. Bu doğrultuda Türkiye’nin yayınladığı NAVTEX’ler ile silahlı kuvvetlerimizin yürüttüğü mücadelenin önemli olduğunu ve bu vesile ile yanlarında olduğumuzu bir kere daha ifade etmek isteriz. Ülkemizin hukukunu korumak adına Akdeniz’de atılan ve atılacak adımları destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

DIŞ POLİTİKA ORTAK ZEMİNDE YÜRÜTÜLMELİ

İktidara tavsiyede bulunan Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Türkiye kendisine yöneltilen tehditleri bertaraf edecek siyasi, askeri ve diplomatik, birikim ve tecrübeye sahiptir. İktidara düşen, dış politikayı içerideki tartışmalara konu yapmadan ortak bir zeminde yürütmeye çalışmaktır."

Milli Gazete/ Muhammed Vefa