GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2020 20:01   Güncelleme : 24-08-2020 09:23

Furkan Vakfı o haberi yalanladı: Söz Konusu Etler Vakfa Ait Değildir!

Furkan Vakfı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; kurbanda toplanıldığı ve dağıtılmadığı iddia edilen etlerin vakfa ait olmadığını ifade ederek tetikçi ve yandaş medyanın kumpas hareketi olduğunu bildirdi.

Furkan Vakfı o haberi yalanladı: Söz Konusu Etler Vakfa Ait Değildir!

Furkan Vakfı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; kurbanda toplanıldığı ve dağıtılmadığı iddia edilen etlerin vakfa ait olmadığını ifade ederek tetikçi ve yandaş medyanın kumpas hareketi olduğunu bildirdi.

Furkan Vakfı, medyada dolaşıma sokulan et haberleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı: 

Daha önce de Vakıf üzerinde atılan iftira ve karalamalarla itibar kaybı yaşatmaya çalıştıkları bildirilen açıklamada yandaş medyanın yine delilsiz ve mesnetsiz hareket ettiği ifade edildi.

Özel bir firmaya ait olduğu anlaşılan etlerin Furkan Vakfı'na aitmiş gibi gösterilerek servis edilmesinin kasıtlı olduğunu söyleyen gönüllüler:

"İmha edilen etlerin özel bir firmaya ait olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Resmi kaynaklarda etlerin özel bir firmaya ait oluğu bilgisinin bulunmasına rağmen Furkan Gönüllülerinin bazı etkinliklerine katıldığı gerekçesiyle kasap olarak S. G isimli şahsın adının haber metinlerinde geçirilmesiyle etlerin Furkan Vakfına ait olduğu iddia edilmiştir. 

Halbuki iddia edilen etlerin Furkan Vakfıyla ve ya S.G isimli şahışla alakası yoktur. 

Bu iddia baştan aşağı yalan ve iftiradan ibarettir." dedi.

"Furkan Vakfı'nın İsmi Lekelenmeye Çalışılıyor"

Halen kayyum ile yönetilen ve dava sürecinde olan Vakıfla alakalı olarak çıkan haberlerin açıkça tüzel kişiliği karalama olduğu söylenen bildiride, söz konusu etlerin 1 gün önce "kokmuş et" olarak haber yapılması sonrası "Furkan Vakfı'na aitmiş" denilmesi ise dikkat çekti.

Daha Önce de 350 Bin'i 80 Milyon Olarak Göstermişlerdi

Furkan Vakfı'na daha öncede benzer skandal iftiralar atılmış, 30 Ocak operasyonunda da vakfın kasasından çıkan 350 bin lira önce 3 milyon sonra da 80 milyon denilerek servis edilmişti.  

"Olay Yargıya İntikal Edecek!"

Yapılan tüm haberlerin vakfı ve Alparslan Kuytul Hoca'yı hedef göstermek amacıyla yapıldığını belirten yetkililer açıklamalarında, iftira ve karalamaya ortak olan tüm mecraların tekzip yayınlamadıkları takdirde haklarında yargı süreci başlatacaklarını bildirdi

Açıklamanın tamamı şu şekilde;

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

İddia Edilen Etlerle Furkan Vakfının Alakası Yoktur!

30 Ocak 2018 tarihinde benzerine şahit olduğumuz bu iftiralara bugün bir yenisi daha eklenerek Furkan Vakfı iftiracı haber siteleri aracılığıyla bir kez daha yıpratılmaya çalışılıyor

Sözümona(!) haber ajanslarınca önceki gün Adana’da bozuk olduğu iddiasıyla imha edilen etlerin Furkan Vakfına ait olduğu iddiası ortaya atılmıştır. Söz konusu etlerin Furkan Vakfına ait olduğu delilsiz mesnetsiz bir iddiadan ibarettir.

Furkan Eğitim Ve Hizmet Vakfı 2018 tarihinden itibaren 3 kişilik kayyum heyeti tarafından yönetilmesine rağmen etlerin Furkan Vakfı tarafından toplanıldığı iddiası tüzel bir kişiliğin adının açıkça lekelenmeye çalışıldığını göstermektedir.İmha edilen etlerin özel bir firmaya ait olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Resmi kaynaklarda etlerin özel bir firmaya ait oluğu bilgisinin bulunmasına rağmen Furkan Gönüllülerinin bazı etkinliklerine katıldığı gerekçesiyle kasap olarak S. G isimli şahsın adının haber metinlerinde geçirilmesiyle etlerin Furkan Vakfına ait olduğu iddia edilmiştir. Halbuki iddia edilen etlerin Furkan Vakfıyla veya S.G isimli şahışla alakası yoktur. Bu iddia baştan aşağı yalan ve iftiradan ibarettir.

1 gün önce kokmuş et olarak haber edilen bilgilerin 1 gün sonra hiçbir belge ve bilgi olmadığı halde Furkan Vakfına ait kurban eti olarak servis edilmesi, kasti olarak yanlış verilmiş istihbarat bilgisi ve tetikçi zihniyetle hareket edildiğini göstermektedir.

Ayrıca dikkatli bir okuyucu sözümona haber metinlerini incelediğinde yazılan iddiaların tamamen varsayım ve vehme dayalı olduğunu görecektir.

Yine yandaş ve tetikçi medyanın, zulme sessiz kalmayan dik duruşu ile kamuoyunun teveccühüne mazhar olmuş Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin adını bu olayla başlığa taşımaları, geçmişte olduğu gibi bugünde tertemiz ismini lekeleme gayretinden başka bir şey değildir.

Furkan Gönüllüleri olarak; öncelikle çarpıtma, karalama ve iftiranın her türlüsünü içeren haberlerle, başta Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Gönüllülerine kumpas girişimde bulunarak kamuoyu nazarında adımızı lekelemeye ve halkımız nazarında bizleri itibarsızlaştırmaya çalışan iftiracı haber sitelerini şiddetle kınıyoruz!

Herhangi bir kaynağa dayanmadan, toplumda bir algı oluşturacak şekilde yaptıkları haberleri kaldırıp bir tekzip yayınlamadıkları takdirde yasal işlem başlatmak da dâhil tüm meşru yolları kullanarak bu durumun üzerine gideceğimizi, atılan iftira ve çarpıtmalar hakkındaki bütün delilleri kamuoyuna sunarak bu durumu açıklığa kavuşturmak için bütün imkânlarımızı kullanacağımızı kamuoyuna duyururuz.