MAKALE
Giriş Tarihi : 19-08-2020 11:10   Güncelleme : 20-08-2020 07:44

Mehmet Şahin Dava arkadaşı Mehmet Ali Tekin’i Yazdı: Aramızdan Bir Yıldız Daha Kaydı

Güle güle ortak, Reise selam söyle Bilsin ki onun yolundan sapmadık, bayrağını düşürmedik...

Mehmet Şahin Dava arkadaşı Mehmet Ali Tekin’i Yazdı: Aramızdan Bir Yıldız Daha Kaydı

Mehmet Ali, Dava arkadaşım, dostum, sırdaşım, kardeşim, ağabeyim Kısacası bu hayata tutunduğum en güçlü dalımdı..

İşte o en güçlü kırıldı..

Onunla Türkiye İslami Hareketinin efsane ocağı Fatih Akıncılarında tanıştım..Tam kırkbeş yıl oldu.. Şehit reisimiz Metin Yükselin önderliğinde omuz omuza mücadele ettik.. O yıllar Türkiye Müslümanlarının dövüldüğü, sövüldüğü, itilip kakıldığı yıllardı.. Daha henüz kimse Makamla parayla tanışmamış imtihan olmamıştı.. Bizler bir avuç genç tüm yokluklara ve imkansızlıklara karşı İslam’ı ve Müslümanları savunmak için kelimelerin anlatmaya yetmeyeceği canhıraş bir mücadelenin içine girmiştik..

Ölümü öldürmüş hedefimize kilitlenmiştik..

Mehmet Ali bu mücadelenin önderi Metin Yükselin her zaman yanı başında duran adeta reisin sağ koluydu.. Onu hiç bir zaman yalnız bırakmadı Metin Yüksele yönelik kimi alçakça iftiralara ve operasyonlara reisine göğsünü siper ederek durdu.. Yalnızca kendisi durmadı bizleri de bu duruşa dahil etti..

Metin Yüksel Şehit edildiğinde onu toprağa ellerimizle bırakırken and içtik, yemin ettik. Onun yolunu sürdürecek mesajını ve mücadelesini Nesilden nesillere aktaracaktık.. O yemin bizi birbirimize öylesine bağladı ki o günden sonra asla birbirimizden kopmadık..

Cezaevleri, cihad bölgeleri ve sürgünler dışında hep yanyana ve omuz omuza olduk.. Birlikte ticarette yaptık siyasette yaptık... Bana hep ortak diye hitap ederdi biz onunla bir kadere ortak yazılmıştık..

Mehmet Ali Şehit Reisinin yaptığı gibi Dünyanın neresinde bir Müslüman zulüm görse orada olmak ister ve olurdu da.. Afganistan, Çeçenistan, Bosna...

Yaralandı gazi oldu, Zindanlarda aylarca kaldı ama bu yoldan asla vazgeçmedi. Şehidimizin başında verdiği söze her zaman sadık kaldı..

FÖTÖ örgütü işbirliği ile Mossad ve Cia nın birlikte düzenlediği Tevhid Selam kumpasının içinde bulduk kendimizi 5 yıl aynı hücreyi paylaştık idamla yargılandık, İşkencelere birlikte gittik.. Birlikte ağladık, Birlikte güldük..

O tam bir dava ve görev adamıydı. Allah için kendine ne görev verilse amasız, fakatsız en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırdı..

Bir bakarsınız Miting ve yürüyüşlerin en önünde slogan atar, bir bakarsınız bir yerde konferans verir, Dergi ve gazetelerde köşe yazısı yazar, bir bakarsınız pankart asar afiş asardı...

İnandığı yola çıktığı insanlara sonuna kadar güvenir asla kimseyi satmazdı.. Zor zamanlarda çıkardığımız Tevhid Dergisinin ve Selam Gazetesinin Sorumluluğunu yüklenmiş hakkında onlarca dava açılmıştı.. Bir gün bile öf demedi niye bu işler hep bana düşüyor demedi..

Kendi bedenlerini Allah yolunda feda eden şehitlere özel bir düşkünlüğü vardı tanıdığı şehitlerin tüm hayatlarını öğrenir tanımadıklarını arar bulur onlar hakkında makaleler kitaplar yazardı.. Her birimizin belleğine bu şehitleri Adeta çivi gibi çakar unutmamıza izin vermezdi..

Dost canlısıydı Eski yeni arkadaşları arar sorar Edirne’den Kars’a üşenmeden ziyarete gider gönüllerini alırdı... Kimseden mevki makam talebi olmadı olmazdı da o sokakların kavgaların adamıydı.. Cezaevinde kaldığımız süre içerisinde tanıdığı gardiyanları bile arar sorar mektuplaşır bir dertleri varsa çözmeye çalışırdı. Benim adlarını dahi unuttuğum cezaevlerinde birlikte kaldığımız adli mahkumları bile unutmaz arar, sorar bulur ziyaretlerine giderdi...

Nevşehir’e bazı görüşmelere gitmiştik hastalanıp geri döndüm, Nevşehir’deyken Mustafa Birol Kardeşimiz vefat etmişti. Ben cenazesine katılamayacağım için Mehmet Ali’ye sakın yalnız bırakma cenazede bulun demiştim zaten yalnız bırakmazdı. Bana saat saat adeta rapor verir gibi cenazeyi defnettikleri ana kadar bildirdi için rahat olsun ben gerekeni yaptım dedi..

Hastaydım evde istirahattaydım Nurettin Şirin Kardeşimizin Babasının vefat ettiğini öğrendik mesajlaştık cenaze hakkında birbirimizi bilgilendirdik sosyal medyada taziye mesajını okudum..

Mustafa Birol kardeşimizle ilgili bir şeyler paylaşmak istedim.. Yazdım bitirdim Oğlu Metin aradı Babama şu an kalp masajı yapılıyor Mehmet amca durum kritik deyince inanamadım arkadaşlara mesaj atıp yakın olanların hastaneye gitmesini söyledim.. On dakika sonra Metin arayıp babamı kaybettik deyince adeta şoka girdim ne yapacağımı bilemedim...

Onlar Babalarını Ben her şeyimi kaybettim..

Şimdi kalemler suskun olacak, meydanlar onun tekbir diye bağırışını işitmeyecek Şehitlerin kabri öksüz kalacak..

Tek tesellim Şehit Reisimize Kavuşacak olması onun vuslatı tamam olacak benimki kim bilir ne zaman...

Son bir yıldır birbirinden değerli kardeşlerimizi Rabbine geri gönderdik Mehmet Emin’imizi, Salih’imizi, Mustafa’mızı şimdide Mehmet Aliyi..

Son zamanlarda en çok istediği şey Tayyip Beyle baş başa bir görüşme yapabilmekti.. Reisle konuşursak o bizi anlar ortak derdi..

Rabbim bizlere sabır yağdır.. Rabbim bizlere taşıyamayacağımız yük yükleme.. Rabbim sana geri gönderdiğimiz yiğitlerimizi Şehitlerimize komşu kıl onları Rahmetinle kuşat..

Rabbimiz biz onlardan razıydık sende razı ol.. Rabbimiz bizi ebedi hayatta da arkadaş olarak bırak...

Güle güle ortak

Reise selam söyle Bilsin ki onun yolundan sapmadık, bayrağını düşürmedik...