KÜLTÜR-SANAT
Giriş Tarihi : 18-08-2020 15:29   Güncelleme : 18-08-2020 15:29

Altan Tan’ın ‘Allah Adına Yönetmek’ kitabı çıktı…

Araştırmacı Yazar eski Milletvekili Altan Tan’ın ‘Allah Adına Yönetmek’ adlı eseri Çıra Yayınlarında çıktı. Kitapçılarda ve internet sitelerinde satışa sunuldu.

Altan Tan’ın  ‘Allah Adına Yönetmek’ kitabı çıktı…

Araştırmacı Yazar eski Milletvekili Altan Tan’ın ‘Allah Adına Yönetmek’ adlı eseri Çıra Yayınlarında çıktı. Kitapçılarda ve internet sitelerinde satışa sunuldu.

Altan Tan ‘Allah Adına Yönetmek’ isimli bu yeni eserinde kitabın isminden de anlaşılacağı gibi İslam’da yönetim sorununu irdeliyor…

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

Maide Suresi'nin;

"Kim Allah'ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir." (Maide:44)

"Kim Allah'ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar zalimlerin ta kendileridir." (Maide: 45) "Kim Allah'ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar fasıkların ta kendileridir." (Maide: 47) ayetleri; açık ve net bir şekilde 'Kamusal alanın' da Allah'a ait olduğunu bildiriyor.

Kuran-Kerim; kısaca 'HÜKÜM ALLAH'INDIR' diyor. Bir Müslüman için "Hüküm' tabii ki Allah'ındır. Bunda kuşku duyulacak ve tartışılacak bir durum yok

Ancak bu kabulden sonra cevaplandırmamız gereken çok önemli sorular var: Her türlü şekil ve mekandan münezzeh olan Allah; haşa yeryüzüne inerek yöneticilik yapmayacağına göre, Allah adına yeryüzünde kimler yönetici (Emir, halife, sultan, padişah, cumhurbaşkanı...) olacak ve bu yöneticiler nasıl hükmedecektir? Bir başka ifade ile Allah'ın yetkilerini kimler kullanacak ve nasıl uygulayacaktır? Müslümanlarla, Müslüman olmayanlar bir arada ve barış içinde nasıl yaşayacaklardır.?

Çıra Yayınları’ndan sipariş vermek için tıklayın

Kitap Yurdu’ndan sipariş vermek için tıklayın