FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 14-08-2020 09:31   Güncelleme : 18-08-2020 09:12

Türkiye İsrail ile anlaşma BAE'e sert tepki gösterdi.. Haydi Siyonist rejimle tüm ilişkileri bitirme vakti..

Türkiye, İsrail ile 'ilişkilerini tamamen normalleştirmek' için anlaşma yapan BAE'yi sert sözlerle eleştirdi, Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 'Filistin davasına ihanet eden Birleşik Arap Emirlikleri'nin riyakar davranışını bölge halklarının vicdanı asla affetmeyecektir' ifadeleri kullanıldı.

Türkiye  İsrail ile anlaşma BAE'e sert tepki gösterdi.. Haydi Siyonist rejimle tüm ilişkileri bitirme vakti..

Türkiye, İsrail ile 'ilişkilerini tamamen normalleştirmek' için anlaşma yapan BAE'ye sert tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU?

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail ile BAE'nin 'ilişkilerini tamamen normalleştirmek' için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün büyük atılım. İyi muhteşem dostumuz İsrail ve BAE arasında tarihi barış anlaşması." ifadelerini kullanmıştı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da sosyal medya hesabından ABD Başkanı Trump’ın paylaşımını alıntılayarak, “Bu tarihi bir gün” değerlendirmesi yapmıştı.

BAE resmi haber ajansı WAM'ın haberinde ise İsrail ile BAE'nin, ilişkilerin tesisi için 'ortak bir yol haritası' belirleme konusunda anlaştığı ve iki ülkeden yetkililerin ilerleyen haftalarda bir araya gelerek farklı alanlarda ikili anlaşmalar imzalayacağı ifade edilmişti.

BAE, 1979’da Mısır’ın, 1994’te de Ürdün’ün ardından İsrail ile normalleşme anlaşmasını imzalayan üçüncü Arap ülkesi oldu.

Karar