GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2020 07:08   Güncelleme : 14-08-2020 10:00

Ak Partili kadınlar, Dilipak’tan şikayetçi oldu

Ak Parti Kadın Kolları Genel Merkezi ve 81 ilden AKP’li kadınlar, İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara hakaret eden Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusu yaptı.

Ak Partili kadınlar, Dilipak’tan şikayetçi oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı ve 81 ildeki başkanlıklarının gazeteci, yazar Abdurrahman Dilipak hakkında savcılıklara suç duyurusu yaptığını açıkladı.

Lütfiye Selva Çam, bugün parti genel merkezinde düzenlediği basın açıklamasında “AK Parti Genel Merkezimiz, partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak aleyhine yargıya başvurmuştur, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır” dedi.

Dilipak ne yazmıştı?

Dilipak’ın, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef aldığı 27 Temmuz tarihli “AKP'nin papatyaları” başlıklı yazısındaki şu ifadeleri her kesimden kadının tepkisini çekmişti:

“AK Parti içindeki AKP’liler, FETÖ’nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum 'Yeşil Sermaye' de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim 'Yeşil sermaye' davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!”

“AK Kadın hareketi, feminist hareket değildir”

Lütfiye Selva Çam basın toplantısında şunları söyledi:

“AK Parti'li kadınlar, diklenmeden dik durarak, erkekleşmeden kadın olarak, siyaset yapmaya özen göstermiştir. AK Kadın hareketi, asla bir feminist hareket değildir. AK Kadınlar hiçbir zaman 'papatya' olmamıştır.

“AK Kadınlar dürüst, ahlaklı ve vatansever kadınlardan oluşmaktadır. Hiç kimse ağzımıza dahi alamadığımız, o ahlaksız küfürler ile kadınlarımızın namusuna dil uzatamaz.”

Tepkilere rağmen herhangi bir pişmanlık, mahcubiyet ve rücu etme çabasının olmadığını gördüklerini, bunların aksine, inançların ve değerlerin istismarı üzerinden yanıltıcı yazı ve paylaşımlara devam edildiğine dikkat çeken Çam, “hiçbir gelir ve menfaati olmadan, görevini yapmaya çalışan kadınlara hakaret eden, kirli ve çirkin zihniyeti kınadıklarını” söyledi.

“Umarız ki, genel merkezimizden, 81 ilimiz ve 922 ilçemizden 5 milyona ulaşan kadın üyemiz adına yapılan bu çağrılar vesilesi ile bundan sonra kimse kalemini, siyasal tehdit aracına dönüştürmez.”

Dilipak: Biyografime bir hatıra daha çıktı

Dilipak, Akit Tv'de yayımlanan Ülke Gündemi Bayram Özel programında hakkındaki eleştirilere ilişkin şunları söylemişti:

“Benim kadar AK Parti için çalışan bir insan bulunamaz. Beni de yargılayacaklarına göre helal olsun, harika! Bu kadarını beklemiyordum doğrusu ama kaderde bu da varmış. Biyografime yazacak bir hatıra daha çıktı.” (AS)

http://bianet.org/