FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 30-07-2020 08:32   Güncelleme : 30-07-2020 08:32

Siyonistlerin oyunu bitmiyor! İslami direniş hareketi Hamas'a ahlaksız teklif

Filistin direnişini askeri olarak kıramayacağını anlayan Siyonist şebeke, ABD aracılığıyla HAMAS’a para ve toprak içeren çirkin tekliflerde bulunuyor

Siyonistlerin oyunu bitmiyor! İslami direniş hareketi Hamas'a ahlaksız teklif

Yeni ‘teklif oyunu’ kapsamında HAMAS’a 15 milyar dolar ve Gazze’de ‘tanınmış bir yönetim’ teklif edildi. HAMAS’ın bu çirkin teklife cevabı ise ‘direniş’ oldu.

Millî Gazete’nin, Siyonist yönetimin Batı Şeria işgal planlarında yeni bir oyun tezgâhladığı yönündeki haberleri doğrulandı. Temmuz ayı başında Batı Şeria’yı işgal etmeye hazırlanan, ancak Filistin’in yekvücut halindeki direniş tavrından çekinen Siyonist şebeke direnişi kırmak için ABD aracılığıyla HAMAS’a teklifte bulundu. Gazetemizin de yaptığı haberlerde dikkat çektiği bu yeni ‘teklif oyunu’ kapsamında HAMAS’a 15 milyar dolar ve Gazze’de ‘tanınmış bir yönetim’ teklif edildi. HAMAS’ın bu çirkin teklife cevabı ise ‘direniş’ oldu.

HAMAS DİRENİŞ İLE CEVAP VERDİ

Askeri yollarla direnişi kıramayacaklarını anlayan Siyonist şebeke, ABD aracılığıyla HAMAS’a direnişten vazgeçmeleri karşılığında 15 milyar dolar ve Gazze’de HAMAS’a bağlı tanınmış bir yönetim kurulması teklifini sundu. HAMAS’ın Siyonist şebekenin bu çirkin teklifine karşılık cevabı ise ‘direniş’ oldu.

BİR VE ÖZGÜR FİLİSTİN DAVASINDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Konu ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan HAMAS Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, teklifin reddedilmesinin HAMAS hareketinin para ile alınamayacak ve Filistin özgür oluncaya dek direnişten vazgeçmeyeceğini bir kez daha dünyaya göstermiş olduğunu kaydetti. Sözcü Zuhri, “HAMAS, bir ve özgür bir Filistin davasından asla vazgeçmeyecek” dedi.