GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2020 08:21   Güncelleme : 30-07-2020 08:21

Temel Karamollaoğlu: Anlaşılan o ki padişah, sosyal medyaya da göz dikti..

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Temel Karamollaoğlu: Anlaşılan o ki padişah, sosyal medyaya da göz dikti..

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“İster kabul edelim ister etmeyelim; biz, birbirimizin kardeşiyiz ve hep birlikte aynı ülkede yaşıyoruz. Bayram günleri, bu hususu tekrar hatırlamamıza vesile olmalıdır.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Meclis, kalabalıklaştı; ama maalesef etkisi minimuma indi. Vatandaş tepki gösterdi; belediyeleri kaybettiler. Hükümet, şimdi kazanamadığı belediyelerin acısını çıkarıyor. Bir ülkedeki sosyal yardımlarının çokluğu bir başarı göstergesi değildir. Önemli olan; milleti, yardıma muhtaç olmaktan kurtarmaktır.

Bugün eğer Türkiye’de, asgari ücret açlık sınırının altında kalmışsa; nasıl ‘ekonomi iyiye gidiyor’ diyebiliriz? Ekonomi, her geçen gün kötüye gidiyor. İktidar, bunu engelleyemediği için suni gündemlerin peşinde. Bu suni gündemleri kullanarak, kimsenin ekonomiyi konuşmasını istemiyor.

Bugün Türkiye’nin meselesi; ekonomidir, adalettir, ehliyetsiz ve liyakâtsiz kadrolardır, yolsuzluk ve rüşvettir, şeffaf olmayan yönetim anlayışıdır. Çin, hızla büyüyen bir ülke; elbette ilişkilerimizi geliştirmek isteriz. Fakat; maddi menfaatler için orada işlenen suçlara rıza gösteremeyiz.

Sosyal medyayı kontrol etmeye kalkarsanız; tekelci bir yapı ortaya çıkar. Bir zamanlar biz, bir ifade kullanmış; ‘medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir’ demiştik. Anlaşılan o ki; ‘Padişah’, sosyal medyaya da göz dikti. Ne yazık ki Türkiye bugün, basın özgürlüğü sıralamasında dünyada en geri sıralarda yer almaktadır.

İslam âlemi, kan revan içinde; neredeyse çatışma olmayan yer kalmadı maalesef. Bizim en büyük problemimiz; birbirimizi dinlememiz. Arkadaşlar; dinlemekten kimseye zarar gelmez. İşte hepimiz için bir fırsat; gelin, bu bayramda bir olalım, birlik olalım. Başta siyasetin dilini değiştirelim, çatışma dili yerine merhamet dilini kuşanalım. İnanıyorum ki; bunu yaparsak, hepimiz için bayramımız bayram olacaktır.

Kurban Bayramı vesilesiyle; kini, düşmanlığı, ötekileştirmeyi, hırsı ve kibri ortadan kaldırıp, barışı, hoşgörüyü, tevazuyu ve dayanışmayı tesis etmeyi temenni ediyorum. Kurban Bayramı’nın, ülkemize ve tüm İslam âlemine sağlık, huzur ve afiyet getirmesini diliyorum.”

Suriye, Libya ve Yemen’de yaşanan sorunları da hatırlatan Karamollaoğlu, Filistin, Arakan ve Keşmir’deki gelişmelerin de endişe verici boyutlara ulaştığını ifade ederek, son dönemde de Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Uygur Türklerine yönelik baskılara da değindi.

Çin’in yaptığı zulmü kabullenin mümkün olmadığını vurgulayan Karamollaoğlu, burada tam bir soykırıma gidildiğini ifade ederek, Türkiye’den buna karşı hiçbir tepki gösterilmediğini öne sürdü.

Fındık sezonuyla birlikte üreticilerin kendi gücünün farkına vararak ayağa kalktığını ve bu nedenle hükümetin fiyatı 22,5 lira olarak belirlemek zorunda kaldığını iddia eden Karamollaoğlu, daha önce belediye başkanlarının yetkisinde olan belediye şirket ve iştiraklerine yönetim kurulu ve müdür atama yetkisinin belediye meclislerine verilmesine ilişkin çıkarılan genelgenin iptali ve yürütmesinin durdurulması talebinin Danıştay tarafından reddedilmesine ilişkin de şu görüşlerini paylaştı:

“Yürütmeyi durdurma talebi reddedildi ama konu gündemlerinde. Onun da kısa zamanda neticelenmesini ve ümit ediyorum ki doğru bir karar verilmesini bekleriz. Bunun adı mahalli idareler, mahalli idareler demek halkın mahalli idare meselelerini çözmek için oluşturduğu, seçtiği bir yönetim demektir. Belediye başkanı da belediye meclisleri de bunun birer parçasıdır.”

OcakMedya