ANALİZ
Giriş Tarihi : 28-07-2020 14:20   Güncelleme : 30-07-2020 09:35

Ahmet Hakan Çoşkun: Milli Görüş Lideri 'Erbakan hocanın10 özelliği'

' Erbakan Hoca mühendisti her konuyu maddeler halinde anlatırdı,ona öykünerek sizlere Erbakan'ın 10 özelliğini anlatacağım.'

Ahmet Hakan Çoşkun: Milli Görüş Lideri 'Erbakan hocanın10 özelliği'

Ahmet Hakan 2014 yılında Hürriyet gazetesinde yayımlanan yazısında  Erbakan Hoca'nın özelliklerini 10 maddede sıralamıştı.

İşte o yazının ilgili bölümü: 

PAZAR günü Ankara’da Saadet Partisi’nin düzenlediği “Erbakan’ı Anlamak Sempozyumu”na katıldım. Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz’ın yönettiği panelde Ali Bulaç’la birlikte Erbakan’ı anlattık. Ali Bulaç “Tarihten bugüne Erbakan’ın misyonu” üzerinde durdu. Ben de “Erbakan Hocamız mühendisti, her konuyu maddeler halinde anlatırdı, ona öykünerek sizlere Erbakan’ın 10 özelliğini anlatacağım” dedim ve 10 madde sıraladım.
Biraz kısaltarak aktarıyorum:

*

BİR -

HİTABET: Cama bakmadan konuştuğu halde tek bir cümlesi bile hatalı değildir. Bağırıp çağırmadan konuşarak da dinleyenleri etkiler.

İKİ -

KARARLILIK: Yılmaz. Yılgınlığa kapılmaz. Küsmez. En umutsuz anlarda bile umut doludur. Karamsarlık kitabında yazmaz.

ÜÇ -

NEZAKET: Nefret edenleri bile “Erbakan nezaketi” diye bir şeyin olduğunu bilirler. İçselleştirilmiş bir nezakettir onun nezaketi.
Asla sırıtmaz.

DÖRT -

MOTİVASYON GÜCÜ: Partisinin sokak sorumlusunun kendisini en az genel başkan yardımcısı gibi hissetmesini sağlar. Böyle bir motivasyon ustasıdır.

BEŞ -

ÖRGÜTÇÜLÜK: Apartman apartman, sokak sokak örgütlenmek nedir, bunu bilir. Örgütçülüğün gerektirdiği sabır onda fazlasıyla vardır.

ALTI -

VEFA: Kimlerle başlamışsa onlarla yoluna devam eder. Kimseyi yarı yolda bırakmaz. Adam satmaz. Gidenler hep bırakanlardır, o bıraktırmaz.

YEDİ -

YETKİ VERME: Adam yetiştirir. Yetki verir. Adam yetiştirmekten ve yetki vermekten çekinmez. Özgüveni tamdır.

SEKİZ -

CEMAATLERE BAKIŞ: “İslami cemaatlerle barış” onun temel ilkesidir. Cemaatler ona karşı çıksalar bile... Onun ağzından tek bir kötü sözcük bile çıkmaz.

DOKUZ -

EŞSİZ MİZAH: Kendine özgü mizah anlayışı vardır. Hazırcevaptır. Buluşlarıyla karşısındakini sersemletir.

ON -

SORUMLULUK: Kindar değildir. Kin tutmaz. İntikamcı değildir. İntikam hazırlıkları yapmaz. Pusu kurmaz. Nefret etmez. Öfkesine yenik düşmez.