DÜNYA
Giriş Tarihi : 28-07-2020 08:30   Güncelleme : 28-07-2020 08:30

Hizbullah Siyonist İsrail Rejimini Yalanladı: İşte Hizbullah Bildirisi...

Siyonist kaynaklar, Lübnan’dan Filistin’e sızmaya çalışan Hizbullah askerlerinin hedef alındığını, Hizbullah saflarında ölü ve yaralılar olduğunu iddia etmişti.

Hizbullah Siyonist İsrail Rejimini Yalanladı: İşte Hizbullah  Bildirisi...

Hizbullah, Siyonist İsrail rejiminin iddia ettiği saldırıyı yalanladı.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Siyonist kaynaklar, Lübnan’dan Filistin’e sızmaya çalışan Hizbullah askerlerinin hedef alındığını, Hizbullah saflarında ölü ve yaralılar olduğunu iddia etmişti.

Hizbullah’tan yapılan açıklamada iddia edildiği gibi bir saldırı olmadığı, şehit ve yaralı da olmadığı kaydedildi.

Hizbullah, İsrail’in yalanlarını Ali Kemal Muhsin’in şehadetinden sonra duydukları intikam korkusunun bir yansıması olarak değerlendirdi.

Suriye'de son olarak Ali Kemal Muhsin ismindeki bir Hizbullah askeri İsrail tarafından şehit edilmişti.

kudusgunu.com'da yer alan habere göre: Hizbullah  işgalci israil rejimi ile çatışma olduğu iddiasıyla ilgili olarak bir bildiri yayınladı.

Bildiride şunlar ifade edildi:

'Bugün sınırda İsrail'e karşı hiçbir operasyon düzenlemedik. Bu, İsrail'in iddiasıdır. Çatışmalar korkak İsrail tarafından başlatılmıştır. Lübnan sınır muhafızları saldırılara cevap vermiştir. Kornet füzesi fırlatıldığı haberi doğru değildir ve Hizbullah hiç kimseyi hedef almamıştır. Düşman medyasının Lübnan topraklarından işgal altındaki Filistin topraklarına yönelik sızma girişiminin engellendiği yönündeki haberleri doğru değildir. Köylerin ve sivillerin kaldığı evlerin bombalanması kabul edilebilir değildir. Şam havaalanında bir üyemizin şehit edilmesinin intikamını mutlaka alacağız.'