DÜNYA
Giriş Tarihi : 28-07-2020 08:26   Güncelleme : 28-07-2020 08:26

Siyonist Basın: Lübnan sınırında Hizbullah İsrail çatışması oldu...

Lübnan-İsrail sınırında tansiyon yükseldi. Şebaa Çiftlikleri'nde Hizbullah ile İsrail güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Siyonist Basın: Lübnan sınırında Hizbullah İsrail çatışması oldu...

Siyonist kaynaklar Lübnan sınırında İsrail ordusuna ait bir askeri araca Hizbullah tarafından kornet füzesi fırlatıldığını öne sürdü.

Bu olay üzerine Hizbullah mücahitleri ile Siyonist askerler arasında çatışma çıktığı ve çatışmanın halen devam ettiği bildiriliyor.

Siyonist rejim yetkililerinin Lübnan sınırındaki Siyonist yerleşkelerde yaşayan vatandaşlarına evlerinden çıkmamaları yönünde anons yaptığı ve bölgeden siren seslerinin geldiği haber veriliyor.

Öte yandan bakanlar kurulu toplantısını yarıda kesen Siyonist İsrail başbakanı Netanyahu biraz önce yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Biz Kuzey sınırımızdaki gelişmeyi dikkatle takip ediyoruz. Ben, Güvenlik bakanımız ve genelkurmay başkanımız birlikteyiz. Biz, İran’ın Suriye sınırına yerleşmesine izin vermeme siyasetini takip ediyoruz. Lübnan’dan bize yapılacak saldırının sorumlusu Hizbullah’tır.’  

Ayrıca Siyonist rejim savaş uçaklarının Lübnan semalarında uçmaya başladığı haberleri geliyor.

Bazı medya kaynakları Hizbullah güçlerinin, Siyonist rejimin işgali altındaki bölgelere birkaç yönden saldırdığını duyurdu. 

Son gelen haberlere göre Hizbullah, korsan İsrail'e ait Merkava tankını imha etmiş.

16:27: El Cezire televizyonu, Siyonist rejim topçu birliklerinin Kefer Şuba ve Şeba çiftliklerinin etrafındaki tepeleri bombalamaya devam ettiğini duyurdu.

16:38: Hizbullah'ın saldırısında şu ana kadar 5 İsrail askerinin öldürüldüğü ve 13'ünün de yaralandığı bildirildi.

16:40: İsrail Kanal 10 Televizyonu: Seyyid Hasan Nasrallah bize vaadettiği işi yaptı.

16:44: İsrail Kanal 12 televizyonu, önemli bir güvenlik kaynağına atfen şunu duyurdu: Önümüzde çok buhranlı günler bizi bekliyor.

Bizi takip etmeye devam edin yeni haberler geldikçe bu haberi güncellemeye devam edeceğiz.

kudusgunu.com