GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2020 08:50   Güncelleme : 21-07-2020 08:50

MHP'de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Cemal Enginyurt’tan ilk açıklama.

Çıktığı tartışma programları ve sosyal medya hesaplarında sık sık ittifak ortakları olan AK Partili yetkilileri eleştiren MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

MHP'de kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Cemal Enginyurt’tan ilk açıklama.

Çıktığı tartışma programları ve sosyal medya hesaplarında sık sık ittifak ortakları olan AK Partili yetkilileri eleştiren MHP Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin dün yaptığı fındık rekoltesi açıklamasına tepki göstermiş ve “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” demişti.

Enginyurt ihraç kararının ardından ilk paylaşımında şu açıklamayı yaptı: “Fındık üreticisinin hakkını savunmak vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır olsa da bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin Tavizi olmaz. MHP Vazgeçilmez sevdamdır.”

Enginyurt ikinci mesajında şöyle dedi: “Ben Cemal Enginyurt olarak her hal ve şartta,bu zor zamanda hem Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın hem liderimiz Devlet Bahçeli’nin yanında duracağım.Üreticinin sesini haykırmak sert tepki değil uyarıdır. Ben 41 yıldır MHP mensubuyum, Ülkücü olmaktan gurur duyuyorum. Dik durmaya devam…”

İSTİFA SİNYALİ

Enginyurt üçüncü mesajında ise istifa sinyali verdi: “İhraç!!! Hainler, satanlar, korkanlar arkadan vuranlar yolda bırakanlar, dalkavuklar için kesin çözümdür. İhanet etmedim, liderimi satmadım, korkmadım, yolda bırakmadım, dalkavuk olmadım, arkadan dolanmadım. O sebepledir ki beni ihraç edemezsiniz. Ben gereğini yaparım.”

İslami Analiz