DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-07-2020 09:03   Güncelleme : 22-07-2020 04:53

Haaretz: Nasrullah'ın İsrailliler üzerinde çok büyük etkisi var...

Siyonist İsrail medyasından Haaretz gazetesi, Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah'ın, İsrailliler üzerindeki çok büyük etkisinin olduğunu ve bunun sebebinin de, onun sadakat, kesin kararlı ve İsrail'in içişlerini bilmesi olduğunu yazdı.

Haaretz: Nasrullah'ın İsrailliler üzerinde çok büyük etkisi var...

Siyonist İsrail'in önde gelen medya kuruluşlarından Haaretz, Hasan Nasrullah'ın İsrail ordusunu Lübnan'dan çıkardığını ve İsrail karşısında bir caydırıcılık unsuru rolüne dönüştüğünü, bundan dolayı onun Arap ülkelerinde benzerinin olmadığını bildirdi.

Haaretez gazetesi, İsraillilerin Nasrullah'ın söylediklerine, İsrailli yetkililerin söylediklerinden daha fazla inandıklarını yazarak, Nasrullah'ın İsrail'i 'örümcek ağından bir ev olarak' gördüğü nitelemesini aktardı.  

Bu arada siyonist İsrail rejiminde bazı akademik çevreler ve araştırma kuruluşları, İsraillilerin liderlerinden umutsuz olduklarını ve  gelecekte muhtemel bir askeri çatışmada onlara destek vermeyecekleri görüşündeler.

Bilindiği gibi  son günlerde işgal altındaki Filistin topraklarında siyonistler, terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu'nun yolsuzluklarını kınayan protesto gösterileri düzenliyorlar.

Hürsedahaber