GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-07-2020 15:45   Güncelleme : 22-07-2020 04:57

Irkçılık Öldürür: 17 Yaşındaki Suriyeli Genç Irkçılar Tarafından Öldürüldü!

Bursa’nın Gürsu ilçesinde Her Çarşamba kurulan pazar yerinde çalışan Suriyeli muhacir Hamza Acan, mülteci bir kadını saldırganlara karşı savunduğu için gözü dönmüş ırkçıların saldırısına uğradı.

 Irkçılık Öldürür: 17 Yaşındaki Suriyeli Genç Irkçılar Tarafından Öldürüldü!

Bursa’nın Gürsu ilçesinde Her Çarşamba  kurulan pazar yerinde çalışan Suriyeli muhacir Hamza Acan, mülteci bir kadını saldırganlara karşı savunduğu için gözü dönmüş ırkçıların saldırısına uğradı.

17 yaşındaki Suriyeli Hamza Acan,  pazarda tezgah açan bazı pazarcıların hakaretine maruz kalan Suriyeli bir kadını savunduğu için katledildi..

Edinilen bilgiye göre Suriyeli Hamza, satıcılardan aldığı sebzenin kalitesine itiraz ettiği için Suriyeli mülteci kadına hakaret eden satıcılarla konuşmaya çalıştı. Tartışma saldırıya dönüştü ve Hamza kafasından taşla yaralandı.

Dün akşam saatlerinde gerçekleşen ırkçı saldırı sonucu hastaneye kaldırılan Hamza Acan tedavi altına alındı.

Ancak başına aldığı darbenin şiddetinden kaynaklı olarak beyin kanaması geçirdiği belirtilen 17 yaşındaki genç, sabaha doğru saat 03.00 civarında rahmetli oldu.

2003 doğumlu olan Suriyeli Hamza Acan, 8 yıl önce Suriye’nin İdlib kentine yönelik saldırılardan kaçarak Türkiye’ye sığındığı öğrenildi. Acan ailesinin Bursa Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde kayıtlı ve geçici koruma statüsüne sahip olduğu belirtildi.

Haberduruş