DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-07-2020 08:46   Güncelleme : 10-07-2020 09:04

Stratejik bir bölgeyi daha kurtaran Ensarullah: Artık Suudi sarayları da füzelerimizin hedefinde

Ensarullah güçleri Marib Valiliği'nin tartışmalı Majzar İlçesi'nde Halhalan Vadisi'ni işgalden kurtarmayı başardı. Ensarullah birlikleri daha iç bölgelere doğru yürümeye devam ediyor.

Stratejik bir bölgeyi daha kurtaran Ensarullah: Artık Suudi sarayları da füzelerimizin hedefinde

Ensarullah güçleri ile Suud destekli Islah Hareketi birlikleri arasındaki çatışmalar son 4 gündür en doruk noktasına ulaştı.

Hürseda haberde yer alan bir habere göre Ensarullah Mayzar İlçesinde Halhalan Vadisini ve Marib Vilayetine bağlı Midghal Bölgesinde stratejik noktaları kurtardı.

Islah Kuvvetleri Suud'un tüm desteğine rağmen Cevah vilayetini de kurtaran Ensarullah, son günlerdeki Marib bölgesindeki topraklarda Ensarullah'a  geçince bölgede dengeler tamamen değişti. 

7Sabah'ta yer alan habere göre: Yemen Ensarullah Hareketi Salı günü yaptığı uyarıda “tüm hedeflerinin doğrudan ve dolaylı askeri merkezler olduğunu” bildirerek “Suudi Arabistan vatandaşlarını ve bu ülkede ikamet edenleri söz konusu bölgelerden uzak durmaları” konusunda uyardı.

Ensarullah sözcüsü televizyondan yayınlanan konuşmasında “Suudi siviller bu zalimlerin saraylarından da uzak durmalılar çünkü artık bunlar da hedef” uyarısında bulundu.

Ensarullah Sözcüsü General Yahya Sarea “Yemenli insansız uçaklar ve füzeler daha önce belirlenen bir plana mutabık olarak hedeflerine doğru ilerliyorlar. Suudi siviller, bunları hedefleyen hava savunma füzelerinin başlarına düşmesiyle ve bu insansız uçakları vurmak isteyen savaş uçaklarının bombardımanı yüzünden yaralanıyor” dedi.