GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-06-2020 12:49   Güncelleme : 30-06-2020 12:50

Sakarya’da ‘Kur’an Akademisi’ Kayıtları Başlıyor: 2+1 Yıllık Programda Neler Var?

Sakarya’da ‘örnek bir nesil yetiştirmek’ amacıyla yola çıkan ‘Kur’an Akademisi’ 14-25 yaş grubu gençleri Arapça ve İslami ilimlerle buluşturmayı amaçlıyor.

Sakarya’da ‘Kur’an Akademisi’ Kayıtları Başlıyor: 2+1 Yıllık Programda Neler Var?

Sakarya’da ‘örnek bir nesil yetiştirmek’ amacıyla yola çıkan ‘Kur’an Akademisi’ için kayıtlar başlıyor. 14-25 yaş grubu bayan ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı gerçekleştirilecek programın kayıt bilgileri şöyle: 

Bilgi ve ön kayıt için irtibat telefonları:

Esma Şanlı       :      0537 984 29 69

Serdar Duman  :     0532 665 85 76

Kesin kayıt tarihleri: 10 Ağustos-5 Eylül; hafta içi her gün 14.00-18.00 arası

Kayıt yeri: İkra İlim ve Kültür Merkezi - Çıracılar Cad. No:39 Adapazarı/Sakarya

‘Kur'an Akademisi’ nedir; hangi dersleri içeriyor?  

‘Kur’an Akademisi’ 14-25 yaş grubu gençleri Arapça ve İslami ilimlerle buluşturmayı amaçlıyor. Bayan ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı gerçekleştirilecek olan programda, dışarıdan liseyi bitirmeleri ve üniversitede hedefledikleri bölüme yerleşmeleri için öğrencilere destek sağlanıyor.

Sakarya’da faaliyet gösteren İkra İlim ve Kültür Merkezi, 1994’ten bu yana devam ettirdiği ‘Kur’an Akademisi’ni daha güncel bir formatla ilgililerinin dikkatine sunuyor.

Anketlerden, haber bültenlerinden ve yaşam tecrübelerimizden her geçen gün daha kötü bir duruma evrildiğine tanık olduğumuz genç neslimizin, Kur’an ve sünneti ahlakının ve aklının rehberi kılması için yola çıkan ‘Kur’an Akademisi’, Arapça ve İslamî İlimlerle erken yaşlarda tanışan ve öğrendiklerini pratik hayata yansıtan gençlerimizin, gelecek için toplumumuzun teminatı olduğuna inanmaktadır.

Suriyeli hocamızın yanı sıra yurtdışında eğitim almış hocalar eşliğinde işlenen Arapça derslerine ilaveten, programda şu dersler bulunmaktadır: Kur’an’ı-Kerim, Tefsir, Hadis, Siyer, Akaid, Fıkıh, İslam Ahlakı, Müslüman Şahsiyetler, İslam Tarihi.

Erkekler için gündüzlü, bayanlar için hem gündüzlü hem yatılı öğrencilerin kabul edileceği program hakkında daha ayrıntılı bilgi için yukarıdaki telefon numaralarıyla irtibat kurulabilir.

İslamiAnaliz