GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2020 08:36   Güncelleme : 29-06-2020 09:11

Necmettin Çalışkan: 'HDP’li belediye meclis üyeleri Ak Parti’ye geçti, Saadet’e geçseler ne olurdu acaba?

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, Mardin Midyat’ta üç HDP’li belediye meclis üyesinin Ak Parti’ye geçmesi üzerine, '3 HDP’li belediye meclis üyesi Ak Parti’ye geçti, Saadet’e geçseler ne olurdu acaba?' diye sordu

Necmettin Çalışkan:  'HDP’li belediye meclis üyeleri Ak Parti’ye geçti, Saadet’e geçseler ne olurdu acaba?

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Necmettin Çalışkan, Milli Gazete’deki köşesinde Mardin Midyat’ta üç HDP’li belediye meclis üyesinin Ak Parti’ye geçmesini değerlendirdi.

Ülkedeki kutuplaşma ortamına vurgu yapan Çalışkan, ‘Saadet’e, İyi Parti’ye veya CHP’ye geçseydi ne olurdu acaba? Vatan haini, terörist işbirlikçisi, PKK’lı damgası yiyecekti. Şimdi ne değişti? İktidarın keyfi.’ İfadelerine yer verdi.

Çalışkan'ın yazısının ilgili kısmı şöyle oldu:

HDP ile görüşme işbirliği

Başka bir örnek de HDP ile ilgili yaşananlar. Bir yandan Kürt siyasetçilerle görüşmek vatana ihanet addediliyor, bir yandan da kendileri görüşürse vatansever oluyorlar. Olay aynı, tavır farklı. Her türlü doğrunun tek kriteri, iktidarın keyfi…

Geçtiğimiz hafta, 3 HDP’li meclis üyesi AK Parti’ye geçti. Saadet’e, İyi Parti’ye veya CHP’ye geçseydi ne olurdu acaba? Vatan haini, terörist işbirlikçisi, PKK’lı damgası yiyecekti.

Şimdi ne değişti? İktidarın keyfi.

AK Parti Meclis’te çıkarmayı düşündüğü Avukatlık Yasası’yla ilgili tüm grup başkanvekilleriyle ve HDP ile görüştü/görüşlerini aldı. Bunda bir problem görmüyoruz doğrusu.

Ama başkası böyle bir eylem içine girince, Kandil’le işbirliği yapmakla suçlanıyor. Terörist olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İki dudaktan çıkacak bir lafa bakıyor. Vatanseverliğinize de iktidar karar veriyor.

Oda TV habercileri
Öte yandan Oda TV davasında aleni ve resmi cenaze töreniyle ilgili yapılan bir haberi yayınladıkları için gazeteciler hapse atıldı (bazıları da tahliye edildi).

Sayın Erdoğan›ın şiir okuduğu için hapse atılmasını haber yapan, eleştiren kimselerin, gazetecilikten menedilmesi doğru olur muydu? O gün kendisinin arkasında duranları hapse atsalardı tepkimiz ne olurdu?

Anlaşılan bugünkü güç, o günkü iktidar sahiplerinde olsaydı, ülkede bir tane dindar bırakmazlardı. Yoksa güç onlarda da haberimiz mi yok?

Hürsedahaber