FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 18-06-2020 06:50   Güncelleme : 23-06-2020 06:56

ABD Filistinli Kadın Direnişçi Ahlam El-Tamimi'nin Peşini Bırakmıyor...

ABD Kongresi'nin 7 Cumhuriyetçi üyesinin hazırladığı gizli tehdit mektubu Filistinli Kadın Direnişçi Ahlam El-Tamimi Ürdün'den istemiş ancak Ürdün red etmişti.

ABD Filistinli Kadın Direnişçi Ahlam El-Tamimi'nin Peşini Bırakmıyor...

Geçtiğimiz ay milligazete.com.tr'nin sizlere "ABD'nin gizli tehdit mektubu ortaya çıktı! Hangi ülkeden kimi istedi?" başlığıyla aktardığı özel haber ile alakalı bir gelişme yaşandı. Associated Press haberimizi doğrular nitelikte bir haber yayınladı.

NE YAZMIŞTIK?

Amerikan Kongresi'nin 7 Cumhuriyetçi üyesinin, Ürdün'ün Washington Büyükelçisi Dina Kawar'a gönderdiği mektubun ayrıntıları ortaya çıktı. ABD'nin tehdit mektubunda, işgalci İsrail tarafından 2011 yılında 16 kez müebbet hapse mahkum edilen ve 2011 yılında esir anlaşmasıyla serbest bırakılan Filistinli mücahide Ahlam El-Tamimi'nin ABD'ye teslim edilmesi istendi. Aksi takdirde Ürdün'ün her yıl düzenli olarak aldığı 1 milyar doları aşan yardımın kesileceği vurgusu yapıldı.

ABD TAMİMİ İÇİN HAREKETE GEÇİYOR!

Associated Press'in haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump yönetimi, Ürdün'ün onurlu bir duruş sergileyerek, Tamimi'yi teslim etmemesi üzerine, Ürdün'e düzenli yapılan yardımları kesmeye hazırlanıyor.

Haberde ayrıca ABD'nin, Filistinli mücahidenin teslim edilmesi için "tüm seçenekler" üzerinde çalıştığı belirtildi.

Ahlam El-Tamimi kimdir?

2011 yılında serbest bırakılan Ürdünlü (Aslen Filistinli) bir mahkum olan Ahlam El-Tamimi, 2001 yılında Kudüs'te düzenlenen bir bombalı eylemi düzenlemekle itham edildi. İşgalci İsrail tarafından 16 kez müebbet hapse çarptırıldı. Ardından 2011'de esir değişim anlaşmasıyla serbest bırakıldı.

Milli Gazete