GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2020 07:30   Güncelleme : 13-06-2020 08:01

İslami Cihad lideri Ramazan Abdullah Şallah için İstanbul'da gıyabi cenaze namazı kılındı...

Geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede vefat eden Filistin İslâmi Cihad Lideri Ramazan Abdullah Şallah için İstanbul Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakiben gıyabi cenaze namazı kılındı.

İslami Cihad lideri Ramazan Abdullah Şallah için İstanbul'da gıyabi cenaze namazı kılındı...

Filistin İslâmi Cihad Lideri Ramazan Abdullah Şallah için İstanbul Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakiben gıyabi cenaze namazı kılındı.

Şafak 40 Platformu tarafından organize edilen gıyabi cenaze namazına Ramazan Şallah’ın kardeşi Dr. Ömer Abdullah Şallah' ve Şii- Sünni Müslümanlardan oluşan bir topluluk katıldı. İslami Vahdet açısından Sünni bir direniş liderinin cenazesinin Şii ve Sünni Müslümanları bir araya getirmesi önemli idi.

Mehmet Kaya’nın kıldırdığı gıyabi cenaze namazının ardından  merhum Ramazan Şallah’ın kardeşi Dr. Ömer Abdullah Şallah, bir konuşma yaptı.

İLKHA'nın haberine göre Ömer Abdullah Şallah, konuşmasında  “Ramazan Şallah bundan 2 yıl önce rahatsızlandı. Biz de onun hastalığının acısını duyduk. Daha sonra vefat etti. Mescid-i Aksanın bekçileri olan insanlar aynı şekilde onun acısını hissetti. Ebu Abdullah yürüyen bir Kur’an’dı. Ebu Abdullah dediğimiz zaman Mescid-i Aksa, direniş gelir. Ebu Abdullah denilince güneş gibi açık olan Kur’an’ın emirleri akla gelir. Ebu Abdullah, Müslümanların küçüklerini, büyüklerini, kadınlarını, kızlarını Allah için severdi. Cihadı, siyaseti, direnişi onda görürdük. Allah ona rahmet eylesin.” dedi.

Şafak 40 Platformu adına basın açıklamasını ise, 15 Temmuz şehitlerinden Kemal Ekşi’nin babası Ekrem Ekşi okudu.

Basın açıklamasının bir bölümü şöyle:

“Filistinliler İslam topraklarını ümmet adına koruyorlar”

Filistin cihadının önemli isimlerinden olan Ramazan Şallah’ın gıyabi cenaze namazını kılma için bir araya geldiklerini belirterek basın açıklamasını okumaya başlayan Ekşi, “İnsanlar arasında müminlere karşı en şiddetli olan siyonistler, Allah’ın mübarek ve mukaddes kıldığı Filistin topraklarını, özellikle Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı işgal altında tutmaya devam ediyorlar. Bu işgal karşısında ise, Filistinli kardeşlerimiz hem kendi vatanlarını hem de İslam topraklarını İslam ümmeti adına cephenin ön hattında savunmaya, bu toprakları işgalden kurtarmaya çalışıyorlar. Bunun için ağır bedeller ödüyorlar.”

“Filistin’in şiarı ve sembolü olan azizlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız”

“Bunun içindir ki Filistin’in bir yüzü Kudüs, bir yüzü Mescid-i Aksa iken, diğer yüzü direniş, cihad ve şehadettir. Filistin bir yüzü Ahmet Yasin, bir yüzü Abdülaziz Rantisi iken, diğer yüzü de Fethi Şikaki ve Ramazan Şallah’tır. Bunun için ümmet olarak Filistin davasından hiç kopmadığımız ve kopmayacağımız gibi Filistin’in şiarı ve sembolü olan azizlerimizi, yiğitlerimizi, liderlerimizi ve şehitlerimizi de hiçbir zaman unutmayacak, onlara vefa ve sadakatten asla ayrılmayacağız. Bunun için bu uğurda adanmış tüm şehitlere ve özellikle gıyabi cenaze namazını kıldığımız Filistin İslami Cihad Hareketi’nin merhum lideri Dr. Ramazan Abdullah Şallah’a selamlarımızı gönderiyoruz.”

Yapılan basın açıklamasının ardından EHLADER Başkanı Kadir Akaras bir dua yaptı...

Filistin İslâmi Cihad Lideri Ramazan Abdullah Şallah'a rahmet olsun selam olsun...