GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-05-2020 17:48   Güncelleme : 23-05-2020 17:50

İran’dan, BM'de İyi Niyet Büyükelçisi..

BM, uluslararası ticaret örgütü, Bölgesel İşbirliği teşkilatı EKO, uluslararası kızıl haç ile uluslararası Kızılay tarafından İran’lı genç yatırımcı ve iş adamı İyi Niyet Büyükelçisi olarak seçildi

İran’dan, BM'de İyi Niyet Büyükelçisi..

BM,  uluslararası ticaret örgütü,  Bölgesel İşbirliği teşkilatı EKO,  uluslararası kızıl haç ile  uluslararası Kızılay tarafından  İran’lı genç yatırımcı ve iş adamı İyi Niyet Büyükelçisi olarak seçildi

İranlı genç iş adamı, yatırımcı Dr. Mehdi Kerimi Tefrişi muhtelif uluslararası kuruluşların önerisiyle, kriz bölgelerinde İyi niyet büyükelçisi olarak seçildi.

İranda,  gıda sektörü ve hizmet sektöründe önemli projelerde yatırım yapan  Dr. Mehdi Kerimi Tefrişi, genç bir iş adamı olarak özellikle Korona virüsünün  yaygın olduğu dünyada, birlik ve beraberlik içinde, krizlerin aşılması yönünde  çalışmalar yapacağını söyledi. Dr. Mehdi Kerim Tefriş İran’da korona ile mücadele merkeziyle işbirliği yaparak, ülke içindeki ihtiyaçların karşılanması, bu alanda diğer ülkelerle işbirliği yapılması yönünde  temaslarını sürdüreceğini söyledi.

Dünya genelinde korona virüs salğınına karşı ortak çalışma yapılması için iyi niyetli çalışmalara her zaman destek olunması gerektiğini de belirten Dr. Mehdi Kerim Tefrişi, hem ülkemin potansiyelini hem de bölgenin şartlarını dikkate alarak, uluslararası alanda salgın hastalıklarla mücadele, kriz dönemlerinde insanların psikolojilerini etkileyecek çalışmalar yapmak gerekir diye konuştu.

Dr. Mehdi Kerim Tefrişi gazetecilere yaptığı açıklamasında, krizli bir dönemden geçiyoruz.bu krizli dönemde kendi ayaklarımız üzerinde durmak zorundayız. Başka ülkelerden yardım gelmesini beklemek durumunda olmamalıyız. Biz imkanlarımızla,  krizleri atlatacağız. Diye konuştu.

ABD başkanı Trump’ın İran’a yönelik yaptırım kararlarına da işaret eden  Dr. Mehdi Kerim Tefrişi, biz iran olarak 40 yıldır  ambargoya  maruz kalmış bir ülkeyiz. Ülkemize yönelik, düşmanca  faaliyetlerine rağmen,  ekonomiden siyasete, siyasetten  sağlığa kadar her alanda uluslararası alanda ciddi bir mesafe kaydettik. Ve başarılarımızı kendimize olan güvenimiz,  yapabileceğimize başaracağımıza dair güvenimizden alıyoruz. Biz inanıyoruz ki,  öncelikle el ele vereceğiz. Daha sonra bütün insanlık olarak krizleri birlikte aşacağız ifadelerini kullandı.