GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2020 08:48   Güncelleme : 15-05-2020 17:24

Kudüs Gönüllüleri Kudüs Gününe hazırlanırken ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımlarını da sürdürüyor

Yaptığı yardımlarla fakir ve muhtaçların yüzünü güldüren Kudüs Gönüllüleri Derneği Yardım Komisyonu, “insanlık onuru ve İslam kardeşliği” parolasıyla İstanbul’un farklı semtlerinde ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulundu.

Kudüs Gönüllüleri Kudüs Gününe hazırlanırken ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımlarını da sürdürüyor

İstanbul’da hayırlı faaliyetleriyle adını duyuran Kudüs Gönüllüleri Derneği, bir yandan yaklaşan Kudüs günü etkinliklerine hazırlanırken diğer yandan koronavirüsün Türkiye’ye yayılmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda yardımında bulundu. Yardım Komisyonu, Yardım faaliyetlerini Ramazan ayında aralıksız sürdürüyor.

Yardım çalışmalarını sosyal medya hesaplarından takipçileriyle paylaşan Kudüs Gönüllüleri Derneği yetkililerinden Recai Yurdan, İnsani yardım faaliyetlerini arttırarak sürdürme gayretinde olduklarını ifade etti.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yurdan, “mübarek Ramazan ayında yoksul ve mağdur ailelere yardım kumanyalarımızı dağıtmaya bugün de devam ettik. Parolamız insanlık onuru ve İslam kardeşliğidir” dedi.

Hayırseverler ile iletişim halinde olduklarını, onların da kendilerine ulaştırdıkları yardımları dağıttıklarını dile getiren Yurdan, “hayırsever kardeşlerimize teşekkür eder, katkılarının devamını bekliyoruz.” Diyerek çağrısını yineledi.

Recai Yurdan, sosyal medya hesabı Facebook’tan yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Kudüs Gönüllüleri olarak bugün de mahrum ve mağdur insanlarımıza insani yardımları ulaştırırken, Kudüs günü dolayısıyla Filistin bayraklarını taşıdık. Filistin insanlık aynasıdır.

Aynı zamanda dünya Kudüs günü dolayısıyla başlatılan küresel Kudüs günü kampanyası çevresinde Filistin bayrağı asma etkinliklerine de start vermiş olduk. Kudüs gönüllüleri olarak insani yardım çalışmalarıyla birlikte Kudüs davasının canlı tutulması için sorumluluklarımızı her alanda ifa etmeye devam edeceğiz.” 

Hürseda haber Hüseyin Amedî