GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2020 09:29   Güncelleme : 28-03-2020 09:29

İki ilimizde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi bekleniyor!

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle iki ilimizde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi bekleniyor.

İki ilimizde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi bekleniyor!

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Rize ve Trabzon'da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi bekleniyor.

Millî Gazete muhabiri Muhammed Vefa'nın haberine göre Rize merkezli koronavirüs vakaları için bakanlık olağanüstü toplandı. Gündemde ise tek madde Rize ve Trabzon da sokağa çıkma yasağı yer alıyor.

Rize'de 4 köyün karantina altına alınmasının ardından İçişleri Bakanlığı koronovirüsün kentte yayılmasından endişe ediyor. Gelen bilgiler arasında umreden gelen bir kişinin koronavirüs şüphesiyle hayatını kaybettiği iddia ediliyor.,

Rize ve Trabzon'dan birçok kişinin umrecilerle bir araya gelmesinden dolayı virüsün yayıldığı belirtiliyor. Rize merkezli olmak üzere Trabzon ve yakın ilerde koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı gelmesi bekleniyor.

RİZE'DE BİR BELDE İLE DÖRT KÖY KARANTİNA ALTINA ALINDI

Rize'de yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında merkeze bağlı Kendirli beldesi ile 4 köyün karantina altına alındığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Corona Virüsü tedbirlerinin artırıldığı belirtilerek, "İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Corona Virüsü vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır." ifadesine yer verildi.

Anılan yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi tutulacağına dikkati çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgedeki evlerde ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izolasyona alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir."

Açıklamada, çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışların da ikinci karara kadar sınırlandırıldığı belirtildi.