ANALİZ
Giriş Tarihi : 26-03-2020 16:42   Güncelleme : 26-03-2020 16:42

Afrika’nın elmasını, Ortadoğu’nun petrol ve doğalgazını çalanlar; yüzmilyonlarca insanı katlederken ölüm size gelmeyecek mi sandınız?

Recep Gündoğan, İslami Analiz’de yayımlanan yazısında koronavirüse ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gündoğan, Batılı emperyalistlere hitaben ibretlik sözler sarf etti.

Afrika’nın elmasını, Ortadoğu’nun petrol ve doğalgazını çalanlar; yüzmilyonlarca insanı katlederken ölüm size gelmeyecek mi sandınız?

Recep Gündoğan, İslami Analiz'de yayımlanan yazısında koronavirüse ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gündoğan, Batılı emperyalistlere hitaben ibretlik sözler sarf etti.

Yazıdan bir kesit şöyle:

Yok efendiler yook, Öyle yağma yok, bu korkuyu iliklerinize kadar yaşayacaksınız.

Gelin dünya üzerinde meydana getirdiğiniz tabloya kısaca bir göz atıp konuya bağlayalım.

Dünyanın altını üstüne getirdiniz, Sudan sebeplerle savaşlar çıkararak insanları savaş ve korku ile meşgul edip bütün yeraltı ve yer üstü kaynaklarını çaldınız, Afrika ülkelerinden elmasını uranyumun Proton yamına Ortadoğu ülkelerinin doğalgazını petrolünü çaldınız ve yüzlerce milyon insanı öldürdünüz bir o kadarını sakat, çocukları öksüz ve yetim bıraktınız eyy hırsızlar ve eyy katiller.

Afrika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere iliklerine kadar sömürdüğünüz ülkelerde her yıl onbinlerce insan doktorsuzluktan ilaçsızlıktan hastalıklardan ölüyor sıtmadan ölüyor, on binlercesi açlıktan ölüyor ve yine on binlercesi savaşlarda konvansiyonel ve kimyasal, ama yine sizin barış için! ürettiğiniz silahlarla öldürülüyor, fakat bütün bu yaşananlar gündem olmuyordu. Neden? Çünkü onlar, üzerlerine bir miktar ilaç atılıp telef edilmesi gereken mahluklardan! başka bir şey ifade etmiyordu sizin dünyanızda.

Henüz virüs kaynaklı 15 bin kişinin ölmüş olmasına rağmen neden dünyayı ayağa kaldırdınız?

Çünkü bu coronavirüs sınıf ayırmadı değil mi? Her eve girdi.

Ne oldu çok mu korktunuz? onca zaman biriktirdiğiniz varlıklarınız yatlarınız katlarınız ve onca serveti geride bırakıp gideceksiniz diye çok mu korktunuz?

Dünyanın büyük bir bölümü açlık ile kıvranırken siz gözünüzden sakındığınız servetinizi dünyada bırakacaksınız diye çok mu korktunuz..?

Ne oldu güçlüler, güçlü olduğunu iddia edenler, güçlerini mazlumlar üzerinde deneyenler, onları hor görenler, tepeden bakanlar, kendini ölümsüz bir varlık gibi görenler, eyy ilahlık taslayan sümüklü böcekler nereye kaçıyorsunuz..?

Hani derler ya Tarih tekerrürden ibarettir. İngiltere kraliçesi virüsün kendine de buluşacağı korkusuyla kendini kaleye kapatmış. Aklıma Nemrut geldi. Tacına tahtına güvenip ilahlık taslayan Nemrut. Oda korkudan kendini öyle korunaklı bir kaleye kapatmıştı. Ancak küçücük bir sinek geldi ve onun ölümüne sebep oldu.

Ne kadar da benziyor kaderleriniz değil mi? mikroskopla ancak görülebilen bir bakteri, bir virüs devlet başkanlarının Kralların ve Kraliçelerin ne kadar aciz olduklarını, ölümden ne kadar korktuklarını nasıl da ortaya koydu değil mi?

Ama yok öyle kaçmak, öyle yağma yook. Bugüne kadar yaptıklarımızın bedelini ödeyeceksiniz hem sizler ödeyeceksiniz hem de size doğrudan ve dolaylı yoldan destek olan herkes ödeyecek.

Kıyıya vuran bedenlerin hesabını ödeyeceksiniz, Ortadoğu ülkelerinin yeraltı kaynaklarını sömürürken onları açlığa mahkum etmenin hesabını ödeyeceksiniz, basit gerekçelerle ülkeleri işgal edip milyon milyon insan öldürmenin hesabını ödeyeceksiniz...

O kadar zulüm ettiniz, O kadar mazlumun ahını aldınız ki, sizin bu çöküşünüzü, ruhen ve bedenen, madden ve manen bu yok oluşunuzu izlerken "İLAHİ ADALET" diyecek, zerre kadar üzülmeyeceğiz ve emin olun zerre kadar canımız yanmayacak.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.