MAKALE
Giriş Tarihi : 21-03-2020 15:48   Güncelleme : 21-03-2020 15:48

Ülkü Aras Yazdı: Akıllara Yerleşen Koronavirüs..

İnsani ilişkileri en aza indirme kuralından hoşnut olmasakta kendimizle bir miktarda olsa başbaşa kalmayı zorunlu hale getiren ve zorunlu “düşünme idmanına “kapı açandır Korona.

Ülkü Aras Yazdı: Akıllara Yerleşen Koronavirüs..

Tağut sistemlerinin “Yeni Bir Dünya“ kurma senaryonunda “biyolojik silah “olarak servis edildiği yönünde yorumlar yapılsa da; birkaç saat içinde “on binlerce insanı “acımasızca öldüren “kimyasal silahları kullanan ellerden“ çok daha masumdur Koronavirüs.

Güçlünün güçsüzü, zalimin ,mazlumu basit çıkarlar uğruna vahşice katlettiği planlardan daha masum!

Basit gördüğümüz nimetlerin her an elimizden alınabileceğini, dokundurmak istemediğimiz özgürlüğümüze kısıtlamaların gelmesiyle ne kadar sarsılabileceğimizi gösterecek kadar masum!

Masum diyorum çünkü; insanlığın tamamını ilgilendiren hastalık din, ırk, zengin, fakir ayırmadan kimseyi ötekileştirmiyor kimseye farklı imtiyazlar tanımıyor!

Ekonomi anlamında güçlü olan ülkeleri dahi   günlerce ilahi döngüye teslim olmak zorunda bırakan ve zaman zaman “ilmin “bile çaresiz kalabileceğini  insanlara hatırlatandır Korona !

İnsani ilişkileri en aza indirme kuralından hoşnut olmasakta kendimizle bir miktarda olsa başbaşa kalmayı zorunlu hale getiren ve zorunlu “düşünme idmanına “kapı açandır Korona.

Yaşamın ritminde  belki de “yıllardır dokunmadığımız nefsimizde ki virüslerle “günlerdir  zorunlu yüzleştirebilendir!

Açgözlülük , kibir , dünyaperestlik, ihanet ,gibi “ruhumuzu enfekte “eden nice nefsi virüslere tutsaklılığımızı “bir anda “anlamsızlaştırandır!

İster Yaratıcının tüm insanlığa gönderdiği bir “bela”olsun ister şeytani güçlerin dünyayı yeniden dizayn etmek için kullandıkları senaryonun bir parçası olsun ortada gezinen bir virüs var...

 Ve bütün insanlık her iki durumda da imtihan ediliyor..

Virüs’le ilgili “istemsizce “ zihnimize yerleştirilen olumsuz  düşünce, fikir ve dürtülerlerin yaratacağı sıkıntı , huzursuzluk , anksiyete gibi (komplikasyonları) “idare edebileceğimiz” ölçüde bağışıklık kazanacağız. Uyuyan korkuların uyanmasıyla özellikle aç kalırım korkusuyla “gıda sektörünü “ talan etme dürtüsüne “dur diyebildiğimiz “ölçüde virüse bağışıklık kazanacağız.

Hasta olurum korkusuyla kendimizi izole etme ve koruma adına geliştirdiğimiz kişisel hijyende “ölçüyü koruyabildiğimiz “derecede bağışıklık kazanacağız..

Hiç ölmeyecek gibi tutum ve düşünceler için deyken ,bir anda ölümle yüzleşme korkusunda olumsuz düşünce ve dürtülerin nefsimizi kötü anlamda esir almasına “dur diyebileceğimiz ölçüde “bağışıklık kazanacağız!

Tağut sistemlerinin ortaya attığı korku teorilerine rağmen Kainatı koruyan kollayan “Yaratıcının “ izni olmadan hiçbir şeyin gerçekleşmeyeceğine “inandığımız ölçüde  “bağışıklık kazanacağız.

Dış düşman diye nitelendirdiğimiz topluluk ve  sistemlere vereceğimiz “Eforu “ İç düşman olan “nefsi isteklerimize yönlendirdiğimiz “ölçüde bağışıklık kazanacağız!

Her ne şekilde ele alınırsa alınsın ortada bir virüs  var ve birileri virüsün yol haritasını çiziyor istesekte istemesekte haritaya uyulması gerektiği söyleniliyor.

Bu söylemlerde “korku teorisini “canlı tutmak için bir tuzak ise,

Unutulmamalı ki;

Yaradanda tuzak kuranlara Kur-an-ı Kerim’de hatırlatmalarda bulunuyor...

Onlar (inanmayanlar) bir düzen (hile ve tuzak) kurdular. Allah da (buna karşılık) bir düzen kurdu. Allah, düzen kurucuların en hayırlısıdır. (Ali İmran- 54)

Onlar tuzaklar kurdular, ama Allah nezdinde de onlara tuzak var; isterse onların tuzakları dağları yerinden oynatacak olsun.” (İbrahim- 46)