FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 13-02-2020 10:45   Güncelleme : 16-02-2020 10:11

Hamas'tan İslam ülkelerine: İsrail ile ilişkiler kesilmediği sürece kimse Yüzyılın Anlaşması'na karşı olduğumuza inanmaz

Hamas'ın Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayye, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına sözlü ve fiili olarak karşı mücadele etme yolunun direnişten geçtiğini söyledi.

Hamas'tan İslam ülkelerine: İsrail ile ilişkiler kesilmediği sürece kimse Yüzyılın Anlaşması'na karşı olduğumuza inanmaz

Hamas'ın Siyasi Büro üyesi Halil el-Hayye, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözde Orta Doğu barış planına karşı mücadele etmenin yolunun direnişten geçtiğini ifade etti.

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Halil el-Hayye, Siyonist İsrail Rejimi Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya hitaben "Hamas'ı tehdit ediyorsan, bil ki o seni buradan söküp çıkaracak. Seni bu topraklardan atma sözü veriyoruz" ifadelerini kullandı.

ABD'nin sözde barış planına sözlü ve fiili olarak karşı koyma çağrısında bulunan Hayye, "İsrail ile ilişkiler kesilmediği ve güvenlik koordinasyonu sona ermediği sürece kimse bizim Yüzyılın Anlaşması'na karşı olduğumuza inanmaz. Sözde barış planıyla mücadele etmenin yolu direniştir" dedi.

Bu arada, Siyonist Binyamin Netanyahu 9 Şubat'ta, "atılan roketlere ve helyum gazıyla şişirilmiş balonlara karşılık Gazze'ye askeri bir operasyona hazırız" açıklaması yapmıştı.