GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2020 08:39   Güncelleme : 09-02-2020 08:39

Bir parti daha açıkladı! 'Büyük Kudüs Mitingi'ne katılacağız...

CHP, HÜDA PAR ve Gelecek Partisi'nin ardından bir parti daha yarın 14.00'da Yenikapı'da gerçekleşecek Büyük Kudüs Mitingi’ne katılacağını duyurdu.

Bir parti daha açıkladı! 'Büyük Kudüs Mitingi'ne katılacağız...

Saadet Partisi’nin öncülüğünde ve birçok Sivil Toplum Kuruluşu (STK)' nun da desteğiyle düzenlenecek 'Büyük Kudüs Mitingi' yarın 14.00'da Yenikapı'da gerçekleşecek.

'Büyük Kudüs Mitingi’ne Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra diğer partilerin genel başkanları da davet edilmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, 'Büyük Kudüs Mitingi’ne katılacaklarını açıklamıştı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci de bir milyonu aşkın kişinin katılımının beklendiği ‘Büyük Kudüs Mitingi’ne parti olarak katılacaklarını belirtmişti.

BİR PARTİ DAHA 'BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ'NE KATILMA KARARI ALDI
CHP, HÜDA PAR ve Gelecek Partisi'nin ardından bir parti daha 'Büyük Kudüs Mitingi’ne katılma kararı aldı. Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal'ın yarın 14.00'da Yenikapı'da gerçekleşecek olan 'Büyük Kudüs Mitingi’ne katılacağı öğrenildi.

Konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, 9 Şubat 2020 Pazar günü İstanbul Yenikapı Meydanı’nda saat 14.00’te başlayacak olan ve Saadet Partisi tarafından “Kudüs için bütün kimliklerden sıyrılıp tek yürek olma günü” çağrısıyla davet yollanan “Büyük Kudüs Mitingi”ne katılacaktır.
Bu vesileyle Demokrat Parti; “Her daim haklı Filistin Davasının yanında olacağı, tek taraflı ve gayrimeşru ABD-İsrail girişim planlarına sonuna kadar karşı koyacağı” beyanıyla destek verecektir.

Milli Gazete