GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2020 09:42   Güncelleme : 07-02-2020 09:42

Karamollaoğlu'ndan Büyük Kudüs Mitingi İçin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerine davet mektubu

Saadet Partisi, Yenikapı'da gerçekleştireceği Kudüs mitinge Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan olmak üzere bütün siyasi parti liderlerine davet mektubu gönderdi.

Karamollaoğlu'ndan Büyük Kudüs Mitingi İçin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi parti liderlerine davet mektubu

Saadet Partisi, 9 Şubat'ta “Yüzyılın Zorbalığına Karşı, Kudüs İçin Ayağa Kalk” sloganıyla düzenleyeceği Büyük Kudüs Mitingi'ne tüm siyasi parti liderlerini davet etti. 

ABD ve İsrail’in uluslararası hukuku ve tarihi gerçekliği hiçe sayarak “Yüzyılın Anlaşması” ismiyle ortaya koyduğu planla Filistin’i ve Filistin halkını yok sayıyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs’ü işgal anlaşmasına karşın Saadet Partisi, 9 Şubat Pazar Günü saat 14.00'da bir miting düzenleme kararı almıştı. 

BÜTÜN SİYASİ PARTİ LİDERLERİNE DAVET MEKTUBU

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu pazar İstanbul Yenikapı Meydanı'nda düzenlenecek Büyük Kudüs Mitingi'ne Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM'de bulunan bütün siyasi parti genel başkanlarına imzalı davet mektubu gönderdi. Ayrıca ulusal ve yabancı medya temsilcileri de mitinge davet edildi.    

ALANDA SADECE FİLİSTİN VE TÜRK BAYRAKLARI OLACAK

Yaptığı basın açıklamasında tüm siyasi parti liderlerine de çağrıda bulunan Temel Karamollaoğlu, “Bugün güçlü bir sesle haykırmalı, bunun sadece Saadet Partisi’nin değil Türkiye’nin tavrı olduğunu hep birlikte göstermeliyiz. Bütün kardeşlerimiz Filistin bayrakları ve Türk bayrakları ile alada bulunacaktır.” dedi.

FİLİSTİN DAVASI PARTİLER ÜSTÜ
Saadet lideri Karamollaoğlu geçtiğimiz günlerde de yaptığı açıklamada, Filistin davasının partiler üstü olduğunu belirterek, STK'lar başta olmak üzere siyasi görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşları mitinge davet etmişti. 

İHTİLAFLARI KENARA BIRAKMA GÜNÜDÜR

Karamollaoğlu, dünkü basın toplantısında şu ifadeleri kullanmıştı: 

"Bugün Kudüs için bütün kimliklerden sıyrılıp tek bir yürek olma günüdür. Bugün Kudüs için ihtilaflarımızı bir kenara bırakma, ittifak etme günüdür. Bütün siyasi partileri mitinge davet ediyorum. Meclisteki bütün partilerin ittifak halinde Amerika’nın bu kararına tepki göstermesini hem takdirle hem de şükranla yad etmeyi bir vazife görüyorum. İslam dünyası, içinde bulunduğu tartışmalardan sıyrılmalı Siyonizm’e karşı tek bir yürek olmayı başarmalıdır."

7 Sabah