GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2020 08:38   Güncelleme : 02-02-2020 08:38

Başakşehir Belediye Başkanı İşgalci İsrail tarafından ailesiyle birlikte alıkonulduğunu açıkladı...

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İşgal edilmiş Filistin topraklarında işgalci İsrailli yetkililerce Tel Aviv'deki havalimanında ailesiyle birlikte 5 saat alıkonulduğunu açıkladı.

Başakşehir Belediye Başkanı İşgalci İsrail tarafından ailesiyle birlikte alıkonulduğunu açıkladı...

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğly, yazılı açıklamasında, dün akşam Kudüs’e gerçekleştirdiği ziyaret sonrası İstanbul'a dönmek üzere Ben Gurion Havalimanı'nda bulunduğu sırada İşgal edilmiş Filistin topraklarında İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşi ve çocuklarıyla alıkonulduklarını açıkladı.

Başkan Kartoğlu açıklamasında “31 Ocak 2020 Cuma akşamı Kudüs’e gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonrası İstanbul’a dönmek üzere Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda bulunduğum sırada İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşim ve çocuklarımla birlikte alıkoyulduk.” İfadelerine yer verdi.

Yasın Kartoğlu, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 5 saat süren alıkoyma işlemi sırasında yetkililer tarafından şahsıma herhangi bir açıklama yapılmamış, sorularımıza ise cevap verilmemiştir. Yetkililerin işlemleri bitirmesinin ardından nihayet gece 01.50 sularında İstanbul'a dönebildik. Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı. Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum."