DÜNYA
Giriş Tarihi : 01-02-2020 08:50   Güncelleme : 01-02-2020 08:50

Irak'ta ABD güçlerinin konuşlu olduğu Kayyare hava üssüne füze saldırısı..

Daha önce de İran Ayn el-Esad üssüne balistik füze saldırıları düzenlemişti. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ise, son olarak 64 Amerikan askerinin saldırı neticesinde beyin travması geçirdiğini bildirmişti.

Irak'ta ABD güçlerinin konuşlu olduğu Kayyare hava üssüne füze saldırısı..

Irak'ta Musul kentinin 64 kilometre güneybatısında yer alan ve ABD güçlerinin konuşlu olduğu Kayyare hava üssüne 5 füze saldırısı düzenlendi.

Irak'ta Musul'un 64 kilometre güneybatısında ve başkent Bağdat'ın 299 kilometre kuzeyinde bulunan, ABD güçlerinin konuşlu olduğu Kayyare hava üssüne 5 füze saldırısı gerçekleştirildiği bildirildi.

Saldırı sonucu ölü ya da yaralılara ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Bu ayın başında İran, Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Genel Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in ABD tarafından öldürülmesine yanıt olarak Ayn el-Esad üssüne balistik füze saldırıları düzenlemişti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ise, son olarak 64 Amerikan askerinin saldırı neticesinde beyin travması geçirdiğini bildirmişti.

Irak parlamentosu, ayrıca 5 Ocak'ta aldığı karar doğrultusunda ABD ve diğer yabancı kuvvetlerin ülkeden çekilmesini şart koşmuştu.

Sputnik