DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-01-2020 08:27   Güncelleme : 08-01-2020 08:27

Mukteda Sadr, Trump'a seslendi: Irak, ABD için başka bir Vietnam olacak

Irak Sadr Hareketi Lideri Mukteda Sadr, ABD Başkanı Trump'a sert tondan bir mesaj göndererek, "Irak Amerikan askerleri için başka bir Vietnam olacak." ifadesini kullandı.

Mukteda Sadr, Trump'a seslendi: Irak, ABD için başka bir Vietnam olacak

ABD Başkanı Donald Trump, Irak Parlamentosu'nun Amerikan askerlerinin bu ülke topraklarından çıkarılmasını öngören yasa tasarısının onaylanmasının ardından Irak'ı İran'a yönelik yaptırımlarından daha ağırıyla tehdit etti.

Sadr, Trump'ın bu açıklamasına twitter hesabı üzerinden yanıt vererek, ABD Başkanı'na şöyle seslendi: Acaba Vietnam'ı unutmuş musun veya Basra'dan Dahuk'a kadar uzanan bir ordu karşısında başka bir bataklığa saplanmaya mı heveslisin!

Sadr Hareketi Lideri aryıca, Trump'ın kumarbaz birisi olduğuna işaretle, şöyle dedi: Ey kumarhaneler çocuğu, acaba bir milleti açlıkla  tehdit edip, Suudi Arabistan ve Fars Körfezi'nin kıyısındaki müttefik ülkelerinin serveti veya silah depoların sana bir katkısı olacağını mı zannediyorsun? Şunu bilmelisin ki, evin örümceğin yuvasından daha gevşek ve silahın sivri sineğin iğnesinden daha zayıftır."

7sabah