GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2020 20:54   Güncelleme : 06-01-2020 20:54

Kasım Süleymani’nin son notu: Allahım seni görmeye aşığım, bizleri kabul et’

Kasım Süleymani’nin şehadetinden kısa bir süre önce el yazısıyla yazdığı bir mektup-metin ortaya çıktı.

Kasım Süleymani’nin son notu: Allahım seni görmeye aşığım, bizleri kabul et’

Kasım Süleymani’nin şehadetinden kısa bir süre önce el yazısıyla yazdığı bir mektup-metin ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre: Tek sayfalık metin dün gece Süleymani’nin yüzüğüyle birlikte kızına teslim edildi. Süleymani’nin erkek kardeşi de İran medyasına yaptığı açıklamada bu nota dair bilgi verdi.

Kasım Süleymani’nin cenaze töreni için hazırlıklar devam ederken, ölümünden kısa bir süre önce el yazısıyla yazdığı bir mektup-metin ortaya çıktı. 

Bu metin ve öldürüldüğünde parmağında olan yüzüğü dün gece kızı Zeynep Süleymani'ye teslim edildi. Süleymani’nin bu notu Irak’a gelmeden önce Suriye’de yazdığı, şahsi eşyaları arasında bulunduğu iddia edildi.

Erkek kardeşi İran medyasına yaptığı açıklamada ‘ El yazısı şehadetinden 2-3 saat öncesine ait. Şehadetinden bir hafta önce birlikte idik. Bu son görüşmemizdi. Suriye’de uçağa binmeden önce o el yazısını kaleme almış. O el yazısı ve yüzüğünü kızı için gönderdiler dün gece. El yazısından da anlaşılacağı üzere şehit olacağından haberdardı’ ifadelerini kullandı. El yazısı metinde dini ve felsefi ifadelerle birlikte ‘Allahım seni görmeye aşığım, bizleri kabul et’ şeklinde ifadeler de yer alıyor.