DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-12-2019 08:49   Güncelleme : 30-12-2019 08:52

Büyük Şeytan Amerika Irak Hizbullah Tugayları’na Saldırdı: 19 Ölü 35 Yaralı....

Amerika tarafından Irak Hizbullah Tugayları adlı Haşd-i Şabi grubuna yönelik düzenlenen saldırıda en az 19 Iraklı mücahid şehid oldu.

Büyük Şeytan Amerika Irak Hizbullah Tugayları’na Saldırdı: 19 Ölü 35 Yaralı....

Amerika Irak Hizbullah Tugayları adlı Haşd-i Şabi grubuna yönelik düzenlediği saldırıda 19 Iraklı mücahid şehid oldu, 35 mücahid de yaralandı.
 
Amerika’nın Kerkük’ün yakınlarındaki askeri üssüne yönelik düzenlenen ve bir Amerikalı askerin öldüğü, dördünün de yaralandığı roket saldırısına misilleme olarak, Haşd-i Şabi adlı direniş gruplarından Irak Hizbullah Tugayları grubu hedef seçildi.
 
Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon tarafından yapılan açıklamaya göre, Hizbullah Tugayları’nın Irak’taki üç, Suriye’deki iki mevzisi hedef alındı ve en az 12 mücahid şehit oldu.
 
Amerikan Savunma Bakanlığı sözcüsü Hoffman, Irak Hizbullah Tugayları’nın Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü ile yakın ilişkide olduğunu ve tüm askerini desteğini Kudüs Gücü’nden aldığını ileri sürdü.
 
Amerikan Sky News Arapça haber kanalı Amerika tarafından vurulan Hizbullah Tugayları’nın ana hedefinin Irak’ın Anbar bölgesindeki El Qaim’daki ana üssü olduğunu ileri sürdü.

KudüsHaber