DÜNYA
Giriş Tarihi : 26-12-2019 21:59   Güncelleme : 30-12-2019 13:39

Ayetullah Hamaney: Gençlerimize dünyevileşmeyi telkin ediyorlar, onlara cihad ve şehadeti anlatalım..

Ayetullah Hamaney, habis bir akım ve siyasetin, inkılabın simgeleri olan cihat ve şehadet gibi kavramları unutturmaya çalıştığını, bu sinsi akıma karşı koymak gerektiğini vurguladı.

Ayetullah Hamaney: Gençlerimize dünyevileşmeyi telkin ediyorlar, onlara cihad ve şehadeti anlatalım..

İran İslam inkılabı rehberi Ayetullah Hamaney, habis bir akım ve siyasetin, inkılabın simgeleri olan cihat ve şehadet gibi kavramları unutturmaya çalıştığını, bu sinsi akıma karşı koymak gerektiğini vurguladı.

Ayetullah Hamaney, Hürmüzgan eyaleti şehitleri kongresi sekreterliği üyeleri ile görüşmesinde eyaletin düşmanla mücadelede derin maziye sahip olduğunu belirterek şecaat ve hakkı savunmanın yöre halkı arasında büyük değerler olduğunu belirtti.

Ayetullah Hamaney her şehidin fedakarlık ve hakkı savunma uğruna canını feda etmeyi temsil ettiğini ve bu değerli simgeleri gençlere tanıtmak gerektiğini belirterek, "Karşı noktada bir akım fesat, dünyataleplik, laubalilik gibi şeylerin propagandasını yapıyor. Ancak şehitlerin parlak simalarını tanıtmak, gençleri onlara gönül vermeye ve onların yolunu izlemeye yöneltecektir." dedi.

İslamianaliz