SİVİL TOPLUM
Giriş Tarihi : 06-12-2019 18:20   Güncelleme : 06-12-2019 18:20

Malatya'dan 'Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın' Ve Siyonist İsrail İle Tüm İlişkiler Kesilsin Feryadı Yükseldi

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından her ayın ilk Cumasında düzenlenen basın açıklaması bugün Malatya Soykan Meydanında yapıldı.

Malatya'dan 'Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın' Ve Siyonist İsrail İle Tüm İlişkiler Kesilsin Feryadı Yükseldi

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından her ayın ilk Cumasında düzenlenen basın açıklaması bugün Malatya Soykan Meydanında yapıldı. 

Cuma namazı sonrası biraraya gelen inisiyatif üyeleri okunan basın açıklamasında Türkiye'nin NATO'dan çıkmasını, üslerin kapatılmasını talep ederek Siyonist rejimin Gazze'ye yönelik vahşi saldırılarını ve ABD Dışişleri Bakanının Batı Yaka ile ilgili açıklamasını protesto etti.

'NATO'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın', 'Kürecik-İncirlik Kapatılsın', 'Kürecik Radarı Kapatılsın', 'Kahrolsun NATO Kahrolsun Amerika', 'Terörist NATO Türkiye'den Defol', 'Kahrolsun İsrail', 'Müslüman Uyuma Filistin'e Sahip Çık', 'Kahrolsun Suudi Amerika', 'Direniş Cephesi Onurumuzdur', 'Malatya'dan Gazze'ye Direnişe Bin Selam', 'Hamas'a Selam Direnişe Devam' ve 'Siyonist Elçilik Kapatılsın', sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklamasını Oğuz Arslan okudu. 

Okunan basın açıklamasının tam metni aşağıdaki şekildedir:

Bismillahirrahmanirrrahim.

Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!

Her ayın ilk cumasında ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında yine sizlerin huzurundayız. Hepinize hayırlı cumalar diliyoruz.

 Geçen ay korsan İsrail’in işgali altındaki topraklarda bazı NATO ülkelerinin katılımıyla dikkat çekici bir tatbikat yapıldı. Türkiye, 2002’den beri projesinin içinde bulunduğu, 1 milyar 300 milyon dolar ödediği F-35’leri hâlâ teslim alamazken, projenin üreticileri arasında bile bulunmayan Siyonist İsrail, kendisi için özel tasarlanan F-35 Adir’leri ilk defa uluslararası bir tatbikatta kullandı. 

ABD, Yunanistan, İtalya ve Almanya’nın yer aldığı “Mavi Bayrak 2019” tatbikatı Tel Aviv işgal rejimin gövde gösterisine dönüştü. F-15, F-16 uçaklarının yer aldığı tatbikatta F-35’lerin diğer uçaklarla uyumu denendi

Korsan İsrail F-35 Adir’leri uluslararası bir tatbikatta ilk defa gün yüzüne çıkardı. 5. nesil olarak kabul edilen F-35’lerin deneyimlendiği tatbikat Gasıp İsrail açısından oldukça önemliydi. Siyonist Rejim Hava Kuvvetleri’nin yanı sıra İsrail Savunma Kuvvetlerinin de katıldığı tatbikatta olası savaş senaryoları üzerinde çalışıldı.

Bu tatbikatın önemi, NATO üyesi olan bu ülkelerin katılımıyla, terörist İsrail için özel olarak düzenlenmiş olması. Tatbikatla, işgalci İsrail’in elindeki ileri teknolojik silahlarla bu NATO ülkelerinin ordularının uyumu ölçüldü. NATO üyesi ülkelerin askerleri İsrail’in topografik, coğrafi ve iklimsel özelliklerine alıştırıldı.

Negev çölünde Gazze Şeridine yakın bir bölgede gerçekleştirilen bu tatbikatın dikkat çeken en önemli yönlerinden biri de S-400’e karşı koyma taktiklerinin icra edilmesiydi. Türkiye dahil bazı önemli İslam ülkelerinin Rusya’dan S-400 aldığı ve almak için uğraştığı bu zaman diliminde böyle bir hava tatbikatının hem de bazı NATO üyelerinin iştirakiyle gerçekleşmesi çok manidar.

Bu tatbikatın yapıldığı günlerde ve Londra’daki zirve toplantısının öncesinde bazı NATO üyesi ülkelerin liderlerinden de NATO ile ilgili çarpıcı mesajlar geldi.

Malum olduğu üzere NATO’nun mali yükü konusunda ABD, Avrupa ülkelerini sürekli eleştirmiştir. Önemli bir Amerikalı yetkili geçtiğimiz günlerde bu konuya dikkat çekerek NATO’nun dağılma ihtimalinden söz etti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise daha da ileri giderek ‘NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir’ dedi. Alman Yeşiller Partisi milletvekillerinden birisi ise, NATO’nun varoluşsal bir krizin içinde olduğunu söyledi.  

Bugün 70. Kuruluş yıldönümünü kutlayan terör organizasyonu NATO’nun yıkılması yani dağılması yakındır. Türkiye bu yıkıntının altında kalmadan ve daha fazla vebal almadan bir an önce NATO’dan çıkmalı ve şehit kanlarıyla sulanan topraklarımızdaki tüm üsler kapatılmalıdır.

Bu bağlamda Seyyid Battal Gazi’nin şehri olan Malatya’mızdaki Kürecik NATO Radar üssü hiç vakit kaybetmeden sökülmeli, burada çalışan ABD’li ve İsrailli personel ülkelerine gönderilmelidir. Hükümet bu yanlıştan bir an önce dönmeli ve ülkemizi Siyonist İsrail’e hizmet eden Kürecik NATO Radar Üssü ayıbından kurtarmalıdır.

Biz inisiyatif olarak bu kritik dönemde her ayın ilk cumasında ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için alanlarda olmaya devam edeceğiz inşallah.  

Bu vesileyle, başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini NATO’dan çıkılması ve üslerin kapatılması konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz.

Kıymetli Basın Mensupları ve Muhterem Vatandaşlarımız!

Terörist İsrail Rejimi geçtiğimiz ay, Gazze’ye vahşice saldırarak onlarca kardeşimizi şehit etmiş ve yaralamıştır. Korsan İsrail, İslami Cihad Hareketinin askeri kanadı olan Kudüs Seriyyeleri’nin seçkin komutanı Baha Ebu’l Ata’ya da suikast düzenlemiş ve kendisini eşiyle birlikte şehit etmiştir.

Direniş Cephesinin medarı iftiharı olan şehit komutan Ebu’l Ata, Siyonist Rejime güçlü darbeler indiren korkusuz komutanlardan birisiydi. İşte, bu yüzden terörist İsrail ona, Gazze’deki evinde füze ile saldırdı. İşgalci İsrail’in bu cinayetlerine, Filistin Direnişi yüzlerce füzeyle cevap verdi. Fırlatılan füzeler nedeniyle başta Tel Aviv olmak üzere işgal altındaki şehirlerde yaşayan bir milyon iki yüz bin Siyonist sığınaklara kaçmak zorunda kaldı. Hiç şüphesiz Direniş Cephesi şehit komutan Ebu’l Ata’nın intikamını alacaktır Allah’ın izni ve yardımıyla. Şehit Abbas Musevi’nin dediği gibi, ‘Bekle Bizi İsrail Beklediğin Her Yerde, Bekle Bizi İsrail Beklemediğin Her Yerde’.

Öte yandan, her zaman olduğu gibi Siyonist işgalciyle aynı yerde duran, onun zulümlerini ve vahşi saldırılarını onaylayan ve böylece işgalciye destek veren ABD; Batı Yaka'da gayri meşru bir şekilde inşa edilen Yahudi yerleşim merkezlerinin yasal olduğunu iddia etti. 

 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı açıklamada, tüm uluslararası yasalara aykırı bir şekilde Filistinlilerin arazilerinin zorla gasp edilmesi suretiyle inşa edilen Yahudi yerleşim merkezlerinin yasal olduğunu öne sürdü. 

Büyük Şeytan ABD, bu kararı açıklarken İslam dünyası maalesef yine suspustu. Siyonist Rejimin saldırıları ve ABD’nin bu pervasız kararı karşısında sokağa dökülmesi gereken Müslüman halklar adeta üzerlerine ölü toprağı serpilmişçesine olan biteni sessizce evlerinden izlediler.

Biz, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden Siyonist Rejimin ve Büyük Şeytan ABD’nin bu pervasızlıkları karşısında ülkemizin korsan İsrail ile tüm ilişkilerini kesmesini, başta Mavi Marmara anlaşması olmak üzere yapılan tüm anlaşmaların iptal edilmesini ve Siyonist elçiliğin ve konsolosluğun kapatılmasını talep ediyoruz. Artık vakit kuru kuruya kınama yapma vakti değildir. Bugün Filistin, Mescidi Aksa ve Kudüs için eylem vaktidir. Arap dünyası ve halkları da artık bu konuda üzerine düşün vazifeyi yapmalıdır. Arap liderler ve krallar daha ne zamana kadar ABD’ye kölelik yapacak?!

Değerli Basın Mensupları ve Aziz Vatandaşlarımız!

Bu arada her zaman olduğu gibi Gazze’de her Cuma günü ikindi namazından sonra sınır boylarına giderek gösteri düzenleyen kuşatma altındaki Gazzeli kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha ilan ediyor ve Malatya’dan Gazze’ye selam gönderiyoruz.

Bedenlerimiz burada olsa da ruhlarımız ve dualarımız Gazzeli kardeşlerimizle beraber inşallah.

Gazzeli kardeşlerimizin her Cuma günü düzenlediği bu yürüyüşler Filistinlilerin en kısa zamanda topraklarına dönmesine vesile olacaktır Allah’ın izniyle.

Yeni yılda 3 Ocak 2020 Cuma günü NATO’ya ve Üslerine Hayır demek için yine burada buluşmak üzere hepinizi yüce Allah’a emanet ediyoruz.