DÜNYA
Giriş Tarihi : 05-12-2019 07:56   Güncelleme : 06-12-2019 20:11

Büyük Şeytan Amerika, Arapları İsrail’le açık ilişkiye teşvik ediyor...

Amerika’nın bazı Arap ülkelerini, İsrail ile tam diplomatik ilişkilerin yolunu açacak bir saldırmazlık paktı anlaşmasına teşvik ettiği bildirildi.

Büyük Şeytan Amerika, Arapları İsrail’le açık ilişkiye teşvik ediyor...

Israel National News, ABD yönetiminin bazı Arap ülkelerini İsrail ile tam diplomatik ilişkilerin yolunu açacak bir saldırmazlık paktı anlaşması için çalıştığını bildirdi.

ABD Başkanı Donad Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışman Yardımcısı Victoria Coates'in, geçtiğimiz hafta, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Umman ve Fas'ın büyükelçileriyle görüşerek pakt ile ilgili düşüncelerini sorduğu ve diplomatların da meseleyi ülke yönetimine ileteceklerini söyledikleri kaydedildi. 

Söz konusu dört ülkenin de İsrail ile gizli temas ve işbirlikleri olmasına rağmen diplomatik ilişkileri bulunmuyor.

ABD'nin bu adımının İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın girişimleri sonucu atıldığı belirtiliyor. Katz’ın Eylül ayında gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler toplantısında, Umman Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alavi ve Birleşik Arap Emirlikleri Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş'a konuyu açtığı bildirildi.

Trump yönetiminin Ortadoğu'daki esas hedeflerinden birisinin de İsrail ile Körfez Ülkeleri arasındaki ilişkileri normalleştirmek olduğu biliniyor.
YDH-