DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-11-2019 09:38   Güncelleme : 21-11-2019 09:38

Ayetullah Hamaney: Dostumuz da, düşmanımız da bilsin...

İran İslam inkılabı lideri Seyyid Ali Hameney, ‘’Son birkaç gün içindeki güvenlik meselelerinde düşmanı geri püskürttük, ekonomik alanda da saldırıları geri püskürteceğiz." dedi.

Ayetullah Hamaney: Dostumuz da, düşmanımız da bilsin...

Salı akşamı, Tahran’da bazı üreticiler ve ekonomik alanda çalışanlarla görüşen Ayetullah Hamenei, ‘’ Hem dostlarımız hem de düşmanlarımız, bizin askeri, siyasi ve güvenlik savaşında düşmanı geri ittiğimizi bilsinler. Bu son günlerdeki olaylar güvenlik kaynaklı işlerdi, bunlar halk tarafından değildi. Çeşitli alanlarda düşmanı geri püskürttük ve ekonomik savaş alanında da kesin şekilde düşmanı geri püskürteceğiz. ‘’ dedi.

Ekonomik savaş meydanı öncülerin üreticiler olduğunu bu alanında önemli ve tehlikeli alan olduğunu ifade eden Ayetullah Hamenei, dünyada ekonomik sebeplerden dolayı savaşlar yaşandığını ve tüm ülkelerin ekonomik meselelerden dolayı savaş halinde olduklarını söyledi.

İslam'da ekonomik kaynakların dağıtımı adalete dayalıdır

İslami düzende ekonominin çok önemli rolü olduğunu ifade eden Ayetullah Hamenei, İslam’ın ekonomiye bakış açısının kapitalist, liberal ve Marksist ve sosyalist düzenden farklı olduğunu ifade ederek, ‘’İslam milli servetin üretilmesi ve toplumun refah düzeyinin artmasına inanmaktadır. Kaynakların dağıtımı adalete dayalı olmalı. Bu sağlandığı zaman toplumun katmanları arasındaki uçurum olmayacaktır. ‘’ ifadesini kullandı.

Ülke ekonomisi ambargolara karşı bağışıklık kazanmalı

Ayetullah Hamenei, ‘’Ülkenin ekonomisini kurtarmak için ambargoların kalkmasına göz dikmek, Amerika’nın mevcut Başkanı olmasa bile etkili yöntem değildir. Yapılması gereken şey ülkenin ambargolar karşısında bağışıklık kazanmasını sağlamaktır. ‘’ diye konuştu.

İslamianaliz